Stropnický volil Zemana, teď se za něj stydí. Proč? Kvůli tryskáčům od Kellnera

Stropnický Zemana volit nebude. Proč? | foto: Koláž Expresu

Tohle je nepříjemné zjištění. Prezident republiky Miloš Zeman s největší pravděpodobností přišel o jednoho populárního voliče. Tím je Matěj Stropnický, šéf Strany zelených. Proč se syn ministra obrany rozhodl úřadující hlavě státu v příští volbách nedat hlas?

Předseda Strany zelených Matěj Stropnický se v rozhovoru pro INFO.cz svěřil, že v minulých volbách ho z kandidátů nejvíce očaroval právě současný prezident Zeman. Proto mu také dal hlas. To se ale už tentokrát opakovat nebude!Za vším je podle Stropnického to, že Zeman prý zradil svůj volební program. Brzy čtyřiatřicetiletý politik navíc uvedl, že mu je za prezidenta stydno.

„Budeme podporovat kandidáta, který bude mít šanci porazit Miloše Zemana, protože Miloš Zeman slíbil něco ve své předvolební kampani a ve skutečnosti dělá něco jiného,“ prozradil Stropnický plány své partaje.

A co že Stropnickému konkrétně na současné hlavě České republiky vadí?

„Letá soukromými tryskáči od Kellnera. Chce kácet na Šumavě a pohrdá lidmi, kteří ho ve skutečnosti volili. Tváří se, že je prezidentem dolních deseti milionů. Lže! Ve skutečnosti je to prezident té nejvyšší špičky, tou se obklopuje. To je zásadní zrada jeho volebního programu,“ rozohnil se v rozhovoru Stropnický.

Zeman se bude muset vypořádat se ztrátou hlasu od Matěje Stropnického.

Zeman se bude muset vypořádat se ztrátou hlasu od Matěje Stropnického.

Před čtyřmi lety ho volil, teď se za něj stydí

Zvláštní ale je, že Stropnický před čtyřmi lety volil právě Zemana, do kterého se teď ostře pustil. Ve druhém kole. Proč to tedy dělal? Bylo to prý z nouze.

„Nijak jsem ho nepodporoval. Volil jsem ho, protože Karel Schwarzenberg byl reprezentantem té vlády, proti které už demonstrovaly statisíce lidí v ulicích,“ vysvětluje Stropnický.

Teď už ale cítí, že udělal chybu. „Je mi stydno za to, že ten člověk zradil svůj volební program,“ řekl ještě k prezidentovi syn ministra obrany.

Fotogalerie

Komentáře