Pocta pro české lékaře! Budou školit čínské letecké záchranáře

Čínští letečtí záchranáři a lékaři se budou v Praze cvičit už od října | foto: Profimedia.cz

Čínští lékaři míří do Prahy, školit je budou Češi! Velká akce se uskuteční v říjnu letošního roku, kdy do hlavního města České republiky přiletí první tým budoucích leteckých lékařů a záchranářů z Šanghaje.

Jako první do Prahy dorazí šestičlenná skupina, kterou bude následovat dalších pět týmů. Budoucí lékaři dorazí do Vzdělávacího a výcvikového střediska Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy.Trénink je připraven tak, aby v Šanghaji mohla během tří let vzniknout letecká výjezdová skupina.

Pražská záchranka, která je nejdéle sloužící evropskou službou přednemocniční neodkladné péče s nepřetržitým provozem, bude předávat Číňanům znalosti. Výcvik uhradí globální finanční společnost Home Credit ze skupiny PPF.

„Šanghaj si přitom vybírala mezi zkušenostmi z Říma a Prahy, přičemž přednost dostala naše záchranná služba. Ta je nejen na špičkové odborné úrovni, ale je také jednou z nejdéle provozovaných na světě a Pražanům pomáhá již 160 let,“ řekl Radek Lacko, pražský radní.

A jak bude celý výcvik vypadat?

„Výcvik se bude opírat především o praktickou výuku. Kolegům předáme zkušenosti nejen z práce na palubě vrtulníku, ale především know-how o efektivním nastavení spolupráce mezi dispečinkem a záchranáři během celé organizace zásahu, včetně komunikace s pozemním zdravotnickým týmem a předáním pacienta na urgentní příjem,“ sdělil ředitel pražské záchranné služby Petr Kolouch.

Fotogalerie

Komentáře