Zdeněk Troška: Nejsem snob, abych jezdil na předražené dovolené a fotil se v bazénu

Zdeněk Troška vyrazil na dovolenou s Čechy. Na luxus si nepotrpí. | foto: Koláž Expres/Profimedia

Je tomu pár dní, co se Zdeněk Troška vrátil z dovolené v Itálii. Kdo si však představuje rekreaci plnou luxusu, ten se mýlí. Známý režisér vyrazil k moři ve stylu Účastníků zájezdu, výhradně s Čechy a autobusem. Jak se staví k trendu luxusních rezortů, bazénových selfie a pohrdání českými turisty? „Tihle lidé jsou hlupáci. Nejsem snob a nepotřebuji se nikde předvádět."

Není tomu ani týden, co se Zdeněk Troška vrátil z dovolené, kterou trávil s rodinou v italském Misanu. Na tom by nebylo nic tak překvapujícího, kdyby tam nepřijel společně s dalšími českými turisty autobusem a do velmi skromného rodinného penzionu. Vzdoruje tak celebritnímu trendu pozérských dovolených zahalených do zlata a lakýry.„Já jsem kluk z vesnice a tyhle trendy jdou úplně mimo mě. Neberu to. Nepotřebuji se nikde předvádět. Nepotřebuji ani luxus, ani bufety. Nejsem snob. Já chci mít klid a pohodu. Byl to úplně obyčejný prázdninový dům, nebyla tam ani televize a bylo to opravdu úžasné,“ sdělil Expresu Troška.

Někteří čeští turisté mají přitom tendenci se od ostatních krajanů na dovolené distancovat. Obecně totiž panuje názor, že Češi nejsou v zahraničí příliš populární. Dělají prý ostudu a je lepší se jich vyvarovat. To si však Troška nemyslí, ba naopak.

V jeho hotelu bydleli výhradně Češi a byli prý jedna velká parta. „Tohle pohrdání je pro mě strašně hloupé a jsem rád, že mezi tyto lidi nepatřím,“ uvádí a dodává: „Ten turnus, kde jsem byl já, to byli tak slušní lidé, až mi připadalo, že jsme tam úplně jedna velká rodina. Nikdo nebyl nafrněný, nikdo se nenadřazoval a v takovém prostředí já se cítím velice dobře.“

Troška s Čechy nevyrazil poprvé. Podobně si užíval dovolenou i během natáčení třetího dílu Slunce, sena.

Troška s Čechy nevyrazil poprvé. Podobně si užíval dovolenou i během natáčení třetího dílu Slunce, sena.

V případě českých celebrit je přitom takový postoj raritou. Na sociálních sítích spíše panuje celoroční souboj, kdo vyrazí do dražší destinace, kdo si vyfotí lepší selfie od bazénu a kdo má barvitější výhled z balkónu.

Troška byl ubytován v obyčejném hotelu spolu s ostatními Čechy.

Troška byl ubytován v obyčejném hotelu spolu s ostatními Čechy.

„Tohle já zásadně odmítám. Nemám to rád. Člověk přeci nejede na dovolenou bydlet do velkého mramorového paláce a pouštět si tam televizi na velkoplošné obrazovce. Člověk tam jede za mořem. To bylo krásné, čisté, teplé a nádherné.“

Troška si ubytování nemohl vynachválit.

Troška si ubytování nemohl vynachválit.

Už vůbec přitom nechápe smysl koupání v hotelovém bazénu. „Když jsem u moře, tak do bazénu nechodím. To můžu chodit doma.“

Troška má jasno

Troška má jasno

„Já nejsem žádná celebrita, abych se vyvaloval někde v Karibiku. A tyhle celebrity, to jsou podle mě děvenky, které skončily čtvrté nebo páté na nějaké Miss, nechají si udělat silikonové čtyřky a musí se tím pochlubit celému národu,“ uzavírá režisér a nám nezbývá než zatleskat.

Konečně to totiž někdo řekl nahlas.

Fotogalerie

Komentáře