Módě taky šéfuju! Pohlreich o tom, kde kupuje svoje „pytle“ a kolik za ně utrácí

Postrach všech restaurací a mentor nezkušených kuchařů Zdeněk Pohlreich je z důvodu svého kuchařskému umu jedním z nejvíce medializovaných kuchařů v Česku. Přesto toho o něm lidé moc nevědí. Své soukromí si „šéf“ hlídá a kromě gastronomie toho příliš nekomentuje. Jakmile s ním ale začnete mluvit o módě, rozzáří se mu oči a velice ochotně odpoví na jakýkoli dotaz. Kromě nožů a vařeček totiž našel zalíbení v módním průmyslu. „Jsem za oblečení schopný utratit desítky tisíc,“ přiznal Expres.cz.

Ač se to může zdát nemožné, Zdeňka Pohlreicha kromě pořádné flákoty masa zaujmete i nevšedním modelem, kvalitním materiálem či atypickým střihem. Jak totiž Expres.cz přiznal, je módním nadšencem a kvůli jedinečnému kousku je schopný odcestovat i na druhou stranu zeměkoule.

„Dlouho jsem žádnou cestu bohužel nepodnikl, což mě mrzí. Ono se plno věcí dá pořídit po internetu, ale to jste pak okradeni o ten největší zážitek. Sice máte ten předmět, ale ne ten zážitek z výběru a všeho kolem, což si myslím, že k tomu neodmyslitelně patří,“ prozradil nám Pohlreich na tiskovce Primy, kam dorazil v jednom ze svých specifických modelů.

„Od té doby, co mám peníze, tak se o to zajímám,“ zasmál se. 

Nejčastěji pro vybrané kousky jezdí do Japonska, kde si zamiloval práci designéra Jódžiho Jamamota, jehož modely nosí i Milla Jovovich, Kim Kardashian, David Beckham nebo Justin Bieber.

„Zhruba před deseti lety jsme s manželkou vycestovali do Tokia, kde jsme se seznámili s jedním člověkem, do jehož kousků jsme se zamilovali na první pohled. A od té doby se tomu věnujeme,“ dodal.

Zdeněk Pohlreich si poslední dobou oblíbil hodně pohodlné oblečení. V den, kdy Prahu sužovala pětatřicetistupňová vedra, ale jeho volbu lze pochopit.

A že si Pohlreich opravdu umí vybrat – jedno obyčejné tričko totiž u Jamamota pořídíte za třináct tisíc korun! Kalhoty pak za dvacet a takový kabát i v řádu statisíců. 

Pohlreich zkrátka není žádný troškař a stejně jako dokáže ocenit kvalitního kuchaře, dobrou rybu nebo třeba svíčkovou, otočí se za pěkným kouskem oblečení a je ochotný za něj i dobře zaplatit. Zkrátka a dobře je velkým módním nadšencem, přestože to na první pohled nevypadá.

Zdeněk naopak často působí jako trhan bez vkusu, ale to mu dle jeho slov nevadí. „Důležité je, že se já cítím dobře,“ uzavřel.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:23 4. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  41
 • Haha
  31
 • Trapas
  25
 • Cože
  14
 • Tvl
  14
 • Sladký
  9
Komentáře

Mohlo by vás zajímat