Mám dvě varianty! Macura odhalil, jak to vypadá s jeho politickou kariérou

Ochránce žen Zdeněk Macura prozradil, jak to vypadá s jeho politickou kariérou. | foto: Profimedia.cz

Zdeněk Macura jako politik? Pro někoho naprosto nepředstavitelný obrázek. Sám ochránce žen toto spojení ale vidí jako svou budoucnost. Muž, který před pár dny oslnil český Facebook stavbou roztomilého minibazénku, se Expresu svěřil s tím, jak to vypadá ohledně jeho politické kariéry.

Zdeněk Macura, kterého česká veřejnost zná zejména kvůli legendárním potyčkám s Josefem Rychtářem, se Expresu už před časem svěřil s tím, že ho politická kariéra láká.„Blíží se volby, a tak zvažuji založení hnutí ‚Stop domácímu násilí’, které by případně mohlo kandidovat,“ odhalil v červnu své plány Macura. Dva měsíce poté se tento vizionář svěřil Expresu znovu.

Jak se tak zdá, stát se politikem bude pro Macuru mnohem složitější, než si postavit již zmíněný minibazének. Do letošních voleb to nová strana už nestihne.

„Znovu jsem si všechno promýšlel, zvažoval a počítal. Nestihla by se udělat řádná příprava krajských lídrů, což by hrozilo ostudou,“ začíná své vyprávění samozvaný ochránce žen.

Zdeněk Macura a politik? Pro mnoho lidí utopie, ochránce žen ve svůj sen ale pevně věří.

Zdeněk Macura a politik? Pro mnoho lidí utopie, ochránce žen ve svůj sen ale pevně věří.

Peníze a čas. To jsou podle Macury největší problémy pro jeho stranu. „Za každý kraj se platí 15 000 Kč, a to by byl asi problém, jedině spoléhat na případné investory a podporovatele,“ přiznává muž, který ale boj o politickou kariéru nevzdává.

Dokonce podle Macury existuje možnost, že by okořenil letošní volby coby člen jiné partaje. „Jsem v jednání se stranou Referendum o vystoupení z Evropské unie. Uvidím, jak jednání dopadne. Letos se tedy možná přece jenom objevím na kandidátce.“

Pokud by to neklaplo, tak se Macura i tak nevzdává. „Mám zatím asi 300 podpisů. Takže v tom můžu pokračovat dále a připravit se na příští volby,“ plánuje variantu B Zdeněk Macura.

Fotogalerie

Komentáře