Zastřelte hurikán Irma! Desetitisíce Američanů nabíjí zbraně

Ryon Edwards spustil sarkastickou událost na FB. | foto: Facebook

Na Floridě řádí tropická cyklóna, která se svou rozlohou může americkému státu rovnat. V zemi platí vyhlášení přírodní katastrofy prezidentem Trumpem, aby se obyvatelstvu mohlo dostat federální pomoci. Samotní Floriďané se k problému dokážou stavět i s humorem, jako to dokazuje facebooková událost, kterou už následují desítky tisíc lidí.

Na sociální síti Facebook se objevila událost s datem 10. září, která má prozaický název: „Střelba na hurikán Irma“. Dvaadvacetiletý organizátor Ryon Edwards asi nečekal, že se na událost přihlásí na 30 tisíc lidí a zájem o ni projeví dalších 56 tisíc uživatelů.„Událost jsem založil kvůli kombinaci stresu a nudy, vůbec jsem neočekával, že by mohla mít takový dopad,“ řekl mladý muž BBC s tím, že teď už nemá stránku pod kontrolou, přerostlo mu to přes hlavu a událost si žije svým vlastním životem, protože už ani nestíhá schvalovat příspěvky.

Střelbu na hurikán od začátku chápe jako sarkasmus, ale překvapilo ho, kolik lidí výzvu vzalo vážně. Výzva se ale moc nepozdává bezpečnostním složkám, jak ukázal například tweet šerifa z Pasco County, severně od metropolitní oblasti Tampa Bay.

„Pro zachování bezpečnosti, nestřílejte do hurikánu Irma, zastavit hurikán nemůžete a může to mít nebezpečné vedlejší účinky,“ napsal šerif. Úřad z toho důvodu zveřejnil grafické znázornění, co se stane s kulkou, když do větrného víru vypálíte.

10.září 2017 v 04:56, příspěvek archivován: 11.září 2017 v 11:54

To clarify, DO NOT shoot weapons @ #Irma. You won't make it turn around & it will have very dangerous side effects https://t.co/CV4Y9OJknv

Návštěvníci stránky vymýšlejí i další absurdní návrhy, jak s pohromou zatočit, včetně rozsáhlých požárů.

Cílem celé události je ale především vyjádření solidarity a semknutí obyvatelstva Floridy a také dalších lidí z celého světa.

„Pomáhejte jeden druhému v průběhu bouře i po ní, jak jen můžete. Starejte se o své sousedy a nebuďte lhostejní,“ píše organizátor na stránce a dodává tak lidem kuráž.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:10 9. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  14
 • Haha
  6
 • Cože
  5
 • Trapas
  5
 • Sladký
  5
 • Tvl
  5


Komentáře