Žadatel o azyl sahal ženě „mezi půlky“, německý soudce se s ním nepáral

  •   15:44
  • diskuse

Sexuální harašení | foto: Profimedia.cz

V saském Budyšíně se odehrál soudní precedens, který pravděpodobně nepotěší vilné cizince hledající nový domov v Německu. Sedmadvacetiletý žadatel o azyl z Libye půjde na čtyři měsíce nepodmíněně do chládku za sexuální obtěžování ženy na ulici.

Jde o první případ, kdy byl někdo odsouzen za pouliční sexuální obtěžování od zpřísnění německého zákona v listopadu 2016. To má cílit především na omezení zvýšeného počtu případů sexuálního harašení v souvislosti s přistěhovaleckou vlnou.„Zřejmě se jedná o první odsouzení po vstoupení regulace zákona v platnost,“ uvedl předsedající soudce Dirk Hertle pro web local.de a potvrdil, že se incident odehrál hned dva týdny od zavedení nové praxe.

Čtyřiatřicetiletá Němka popsala soudu událost takto: „Nejprve chtěl půjčit zapalovač a pak mi nechtěl ustoupit z cesty. Třikrát mi sáhnul mezi půlky, i když jsem mu řekla, že to nechci.“ Libyjec však uvedl odlišnou verzi. Chtěl prý ženu pozvat na kávu a dotkl se její paže.

Tomu ovšem soud neuvěřil. „Víra v ústavní stát bude posílena tehdy, budeme-li tento druh zločinů důsledně trestat. Možná je trest tvrdý, ale takhle to zákonodárci zamýšleli,“ prohlásil soudce Hertle.

Severoafrický uprchlík, žijící v Německu od března 2016, měl již v minulosti potíže s jízdou na černo a přitížila mu krádež v obchodě. Dá se předpokládat další série trestů za prohřešky, které se udály po vstoupení novelizovaného zákona v platnost.

Fotogalerie

Komentáře