Záchranáři pomáhali u pádu z okna i ze stromu, mladá žena však zemřela

(ilustrační snímek) | foto: Hasiči

Moravskoslezští záchranáři zasahovali ve třech dnech u čtyř vážných zranění, které si přivodili lidé, kteří spadli z výšky.

Jednaosmdesátiletý muž spadl v Komárově na Opavsku z výše čtyř metrů, když sbíral zralé třešně. „U pacienta zasahoval vrtulník a pozemní posádka. Senior si přivodil poranění hlavy a dolní končetiny. Po ošetření ho letečtí záchranáři transportovali do Fakultní nemocnice Ostrava,“ popsal mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.Čtyřiadvacetiletý muž zase vypadl z okna domu ve Frenštátu pod Radhoštěm. „Se závažným poraněním páteře byl nejprve zajištěn a poté šetrně letecky přepraven do traumatologického centra ostravské Fakultní nemocnice,“ uvedl Humpl.

Další pád se odehrál opět v Ostravě. „Tentokrát měla událost tragický rozměr, protože sedmadvacetiletou ženu nalezla posádka rychlé lékařské pomoci již bez známek života. Zasahující lékař musel konstatovat smrt postižené,“ řekl mluvčí.

U pádu záchranáři zasahoval také v Příboře na Novojičínsku. „Šestasedmdesátiletý muž byl po pětimetrovém pádu ze stromu krátce v bezvědomí, utrpěl poranění zad a hrudníku. Pozemní týmy mu spolu s leteckými záchranáři poskytly přednemocniční neodkladnou péči a následný vzdušný transport do Fakultní nemocnice v Ostravě.“

Komentáře