Hrdinka z pražského metra: Zachránila život muži, který měl smrt na jazyku

Velká vlna obdivu se rozpoutala v diskusi pod článkem. | foto: Koláž Expresu

Jak byste reagovali, kdyby před vámi v metru zkolaboval člověk a zbývali mu možná poslední minuty života? Příkladem pro všechny může být Martina Horáková, která neváhala ani chviličku a okamžitě muži poskytla první pomoc. Na Facebooku se dočkala pochvaly jak o policie, tak od dcery resuscitovaného muže.

Na výjimečnou událost upozornil Týdeník policie na své oficiální facebookové stránce. Zde se píše, že pražští strážníci použili při resuscitaci muže v metru AED a pomohli tak k záchraně života. To je sice hezké, ale chybí zde jedna zásadní informace.Hrdinkou je jistá Martina Horáková, která ve čtvrtek poskytla muži rychlou pomoc a zachránila mu tak život. Horová situace se událo na stanici metra Můstek. Zarážející je, že původně Týdeník policie tuto skutečnost ani nezmínil, připomenout to musela diskutérka Gabriela Kormošová.

„Přes veškeré školení KPR na Andule v práci, jsem si nemyslela, že budu resuscitovat ,živého pána v metru,“ napsala v diskusi hrdinka dne.

Její čin nezůstal dlouho bez veřejné pochvaly. Uživatelé Facebooku doslova zasypali Horákovou komplimenty. „Jste skvělá,“ píše například Šárka Sharka. „Klobouk dolů před vámi,“ přidává se Roman Sotolář.

Na Facebooku se strhla velká diskuse. Žena je za hrdinku.

Na Facebooku se strhla velká diskuse. Žena je za hrdinku.

Po chvíli se Horákové dostalo uznání největší, pochvalu totiž dostala nejenom od Týdeníku policie, ale také od dcery muže, kterému zachránila život.

A jak jste na tom vy? Dokázali byste v této situaci pomoci člověku, který už „polyká andělíčky“?

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:14 7. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  50
 • Trapas
  12
 • Sladký
  12
 • Tvl
  11
 • Cože
  10
 • Haha
  6


Komentáře