Z houbařů se vyklubali zloději, lup z chaty odváželi kolečkem

Dvojice mužů na Karlovarsku vycítila při cestě do lesa příležitost, když narazila na opuštěnou chatu. Poprvé se jim podařilo lup odvézt, podruhé už je chytila policie.

Dva muži ve věku 31 a 39 let se vydali na houby do lesa nedaleko Jáchymova. Když si všimli opuštěné chaty, změnili plány a místo houbaření začali krást.„Starší z mužů hlídal a mladší po zmonitorování objektu vypáčil dveře od chaty a vnikl dovnitř. Odtud odcizil různé věci jako například autobaterie, solární panely, benzínový agregát a další. Odcizené věci naskládal do stavebního kolečka a odvezl je k vozidlu patřícímu jeho komplici. Do jeho garáže také odcizené věci odvezli autem,“ popsala krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Zloději ale na kolečku neodvezli vše, co se dalo ukrást, a tak se k chatě vrátili druhý den. Scénář byl opět stejný, starší muž hlídal, mladší kradl.

„Do stavebního kolečka si opět připravili různé věci, jako například různé nářadí, solární panely, kutilské potřeby a jiné. Na místě je však vyrušila policejní hlídka, a tak z místa utekli. Díky dobré místní znalosti se povedlo policistům pachatele zjistit a dopadnout,“ řekla mluvčí.

„Oba výtečníci teď čelí policejnímu stíhání. Staršímu muži hrozí čtyřleté vězení, mladšímu pak trest o rok kratší. Odcizené věci policisté zajistili a budou navráceny zpět majitelům,“ doplnila k případu Týřová.

Komentáře