Čeští youtubeři a politika? 4 příživníci, kteří mají nakročeno do voleb

Tak který youtuber zamíří do politiky? Nejblíže je určitě Filip Grznár (dole vlevo) | foto: Koláž Expresu

Zoufalý nápad, nebo krok s dobou? Do české politiky by totiž brzy mohli zamířit někteří youtubeři. Alespoň se v takovém duchu vyjádřil teplický radní za TOP 09 Dominik Feri. Jde o výkřik do tmy, nebo se opravdu máme bát toho, že do politiky vstoupí tito příživníci? V některých zemích se tento nápad stal hitem a je možné, že Česká republika se bude „opičit“ a kdejaký youtuber se stane tváří volební kampaně. Koho by mohly některé zoufalé politické strany zlanařit?

Filip Grznár

Kdo by neznal krále české fitness scény a nejkontroverznějšího kulturistu České republiky.Filip Grznár téměř v každém svém videu uráží všechny okolo sebe, radí začínajícím bodybuilderům jak „sypat“ a netají se svým kladným vztahem k těžkým drogám.

Tento profesionální kulturista je bezpochyby velice úspěšný sportovec a nejspíše mu to „šlape“ i v podnikání (alespoň to o sobě rád tvrdí). Bude slavit také úspěch v politice?

To se možná dozvíme už brzy, více jak stokilové zvíře totiž hodně sympatizuje s Tomiem Okamurou a oficiální potvrzení jejich spolupráce je jen otázkou času.

Bude Grznár Tomiovi pouze nahánět voliče, nebo se z něj stane opravdový politik se vším všudy? Zkušený sportovec a podle svého názoru nejlepší dřepař na světě mocně touží po slávě a moci. I proto ho nejspíše politická kariéra tolik láká. Ve svých videích dokonce naznačil, že by jednou chtěl být prezidentem České republiky! Těžko odhadnout, zda se jednalo o žert, nebo o vážnou myšlenku.

Tomio a Filip jsou kamarádi, budou i oficiální kolegové?

Tomio a Filip jsou kamarádi, budou i oficiální kolegové?

Milovník pervitinu Grznár ale i přes všechno zlé dokáže „pobláznit“ spoustu lidí bez vlastního názoru. Dokázal by přesvědčit nerozhodné voliče?

Fatty Pillow

Vlastním jménem Karel Sivák je jedním z nejsledovanějších youtuberů současnosti! Své fanoušky baví pod přezdívkou Fatty Pillow a jeho kanál na YouTube vznikl už 1. prosince 2014. Během 11 měsíců získal přes 142 tisíc fanoušků na sociální síti Facebook, 240 tisíc na YouTube a přes 150 tisíc na službě Twitch.

Zlanaří Fattyho nějaká politická strana?

Zlanaří Fattyho nějaká politická strana?

Dříve Sivák vystupoval pod pseudonymem Tlustej Kárl. K lednu roku 2017 získal na Youtube už přes 455 tisíc odběratelů. To je slušná porce potenciálních voličů, že? Jeho nevýhodou by ale bylo, že kanál Fatty Pillowa sledují zejména uživatelé tak mladí, že ještě ani nemohou jít k volbám.

Vyplatila by se tedy sázka na Karla Siváka alias Fatty Pillowa?

Tomáš Lukáš

Celým jménem Tomáš Lukáš Marek je bloger, který se ve svých videích věnuje fitness a zdravé výživě. Když lidé začínají na jeho tvorbu spíše nadávat, než ji sledovat, tak se z něj stává také odvěký milovník bezdomovců a pro více odběratelů je schopen udělat cokoliv, třeba přátelit se dalším youtuberem Alešem Bejrem, který ho dříve veřejně urážel.

Pro své nepochopitelné názory ohledně cvičení je Tomáš Lukáš Marek brán jako takzvaný „Láďa Hruška“ české fitness scény. Milovníci posiloven si z tohoto sportovce dělají často legraci a jeho hlášky jako „křupe to“ nebo „těžké váhy nedoporučuji“ se staly nesmrtelnými legendami.

Tak takhle hezky Tomáš Lukáš prosí své fanoušky o „lajky“, bude prosit i o hlasy voličů?

Tak takhle hezky Tomáš Lukáš prosí své fanoušky o „lajky“, bude prosit i o hlasy voličů?

Vzhledem k tomu, že kvůli „lajkům“ je schopen se ztrapňovat i tím nejhorším možným způsobem (například vtírání se do videí lidí, kteří ho veřejně uráželi, předstírání, že pomáhá bezdomovcům a podobně), tak je naprosto jisté, že by se nechal zlákat nějakou politickou stranou. Nabízí se ovšem otázka, kdo by takovou „posilu“ vlastně chtěl?

Pravdou ale je, že Tomáš Lukáš Marek má i své zastánce, kteří by za ním šli kamkoliv. Využije toho někdo v předvolební kampani?

Aleš Bejr

Aleš Bejr je hodně zvláštní postavička české youtube scény. Zpočátku se prezentoval jako šílenec, který chce popravovat lidi a mezi jeho záliby patřila demolice všeho možného. Tento holohlavý chlapík se prezentoval přezdívkou Psychopat a mihl se také v některých televizních pořadech, jako je Soudkyně Barbara nebo Milá Tchyně.

V současné době je z Aleše Bejra hodný a klidný lysohlávek, který miluje své bližní, zejména pak bezdomovce. Těm se snaží pomoct zpátky na nohy a vytvořil pro ně speciální projekt.

Aleš Bejr by si na Pstruha vzal nejraději i sekeru.

Aleš Bejr by si na Pstruha vzal nejraději i sekeru.

Jeho vyvoleným se stal „Majsner“. Bejr mu našel bydlení, práci a také přes svá videa i mnoho lidí, kteří tohoto bezdomovce rádi podporují vším možným. Zaujmout tedy tento chlápek umí, naposledy se mu to povedlo, když s jiným youtuberem Pstuhem vlezl do oktagonu a rozdali si to spolu podle pravidel UFC.

Zápas skončil potupnou porážkou právě Bejra a spousta lidí si z něj teď kvůli této šaškárně dělá legraci. Byl by Bejr pro politické strany zajímavý i přes tento trapas?

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:45 15. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  97
 • Tvl
  25
 • Super
  23
 • Haha
  13
 • Cože
  12
 • Sladký
  9


Komentáře