Poslední rozloučení s Wabim Daňkem: Odešel doma, bez léčby

V pražském krematoriu ve Strašnicích se dnes fanoušci, rodina a blízcí loučí s Wabim Daňkem, který minulý týden podlehl rakovině. Expres.cz se na místě dozvěděl, že se písničkář ke konci nemoci neléčil a zemřel mezi nejbližšími v pohodlí domova.

Dnes dopoledne se koná poslední rozloučení se slavným písničkářem a autorem legendární Rosy na kolejích Wabim Daňkem, který podlehl rakovině močového měchýře, s níž dlouhodobě bojoval. Na místě se už od jedenácté hodiny schází jeho kamarádi ze showbyznysu i mimo něj, na místě je dokonce i několik fanoušků.

Mezi prvními přišel Aleš Háma, který Daňka sice neznal dlouze, zato mu pořádně přirostl k srdci. „Poznali jsme se, když jsem se vrátil po dvou letech z Ameriky a začali jsme hrávat v Divadle ABC, kde byl Wabi častým hostem. Když jsme se naposledy viděli, vypadal ještě dobře. A i když mu bylo určitě hrozně, protože ho trápila tato šílená nemoc, byl ve skvělé náladě a naprosto svým problémem odmítal zatěžovat okolí, což vystihuje jeho obrovskou životní sílu a optimismus,“ řekl pro Expres.cz herec, který bude mít před smutečními hosty řeč. „Přiznám se, že jsem nevěděl, že je na tom takhle zle. Ale chtěl bych moc poděkovat rodině, že se postarala o to, že odešel ve vší úctě a v pohodlí domova,“ dodal.

Háma na pohřbu Wabiho Daňka

Háma na pohřbu Wabiho Daňka

Další do pražského krematoria přispěchal Pavel Lohonka. Ten prozradil, že se Daněk ke konci neléčil. „Je to obrovská ztráta, neboť to byl úžasný člověk. Na svůj zdravotní stav si nikdy nestěžoval, bral život takový, jaký je. Možná i proto to nechal vyplynout a nechtěl se trápit nějakým léčením,“ uvedl s tím, že základní léčbu podstoupil. „Na detaily se zeptejte rodiny,“ dodal.

Nechyběl ani Ivan Hlas.

Nechyběl ani Ivan Hlas.

Na místě se ukázal i Ivan Hlas, který se přiznal, že svého kamaráda v poslední době vůbec nekontaktoval. Nechtěl slyšet jeho zlomený hlas. „Naposledy jsme spolu hráli v dubnu a byli jsme v kontaktu přes kamarády. Ve spojení jsem s ním moc nebyl, protože si chci vždy ty lidi uchovat v tom nejlepším. Je to asi srabárna, ale mám to tak,“ uvedl.

Podobně to měl i Jiří Vondráček. „Přiznám se, že jsem si netroufl zavolat mu. Nikdy nevíte, jak zrovna situace vypadá, takže jsme to ani nezkoušeli. Už ale dále nechci mluvit, nezlobte se,“ řekl na místě Expres.cz.

Oldřich Vízner se pochlubil s humornou vzpomínkou

Oldřich Vízner se pochlubil s humornou vzpomínkou

„Mám s ním veselou příhodu – pozval nás k sobě na grilování a víte, co nám nabídl?“ zeptal se zase našeho redaktora Oldřich Vízner. „No Daňka,“ upřesnil s poznámkou, že takový zkrátka Wabi Daněk byl – srandista.

Velmi špatně kamarádovu smrt nese vdova po Petru Haničincovi Radka. „Nezlobte se, já to strašně špatně nesu,“ pronesla během toho, co si z tváře stírala slzy. „Odešel přesně v den výročí manželovy smrti. Byli jsme velcí přátelé a bude mi moc chybět. Naposledy jsme se viděli v srpnu, jinak jsme byli v telefonickém kontaktu,“ zamumlala dále velmi zlomeně.

Kromě kamarádů a kolegů se na místě sešly také desítky fanoušků. Smuteční síň byla doslova plná a všichni si při písni Rosa na kolejích pozpěvovali.

Fotogalerie

Komentáře