Dítě vězněm v těle starce: Mladý Ind bojuje se vzácnou nemocí

Ind Nihal Bitla vypadá jako nejméně osmdesátiletý stařec. Ve skutečnosti trpí vzácnou nemocí progeria a je mu teprve 15 let. | foto: reprofoto dailymail.co.uk

Mladý Ind Nihal Bitla nedávno oslavil své patnácté narozeniny. V jeho případě se může mluvit o zázraku. Nihal trpí vzácnou nemocí jménem progeria. Díky ní jeho tělo stárne až osmkrát rychleji než tělo normálního člověka. Většina postižených dětí umírá před čtrnáctým rokem života.

Fotogalerie

Patnáctiletý Ind Nihal Bitla by mohl být normálním teenagerem. Bohužel se však narodilpostižený vzácným Hutchinson - Gilfordovým syndromem známým též jako progeria. Díky nemoci je mladík vězněm v těle starce.

Nemoc progeria způsobuje předčasné stárnutí. Nihalovo tělo stárne až osmkrát rychleji než tělo normálního člověka. Už od mala je plešatý, jeho kůže je vysušená a vrásčitá a trpí pokročilou artritidou.

Děti postižené progerií se většinou nedožívají vysokého věku. Málokteré přežije déle než čtrnáct let, většinou je zabije některá ze stařeckých neduh jako infarkt, mozková mrtvice, plicní embolie nebo celkové selhání orgánů.

Ani Nihalovi nedávali doktoři příliš nadějí, že se dožije dospívání. Chlapec ale všechny překvapil a 20. ledna oslavil patnácté narozeniny. Stal se tak nejstarším člověkem s progerií v Indii. Nejdéle žil z osob postižených nemocí Jihoafričan Leon Botha, který zemřel ve 26 letech.

Nihal váží jen 12,5kg a měří málo přes 120cm. Jinak se ale snaží být normálním patnáctiletým chlapcem. Rád hraje na počítači a surfuje po internetu, kreslí a jeho velkým koníčkem jsou auta. Kvůli posměchu spolužáků musel přestat chodit do školy a tak ho učili doma rodiče.

Nadějí pro Nihala může být to, že ač pochází z chudé rodiny, byl zařazen do nákladného výzkumného programu univerzity v Bostonu, kde vědci zkoumají příčiny a možnou léčbu progerie.

Výsledky výzkumu by mohly pomoci všem zhruba 250 dětem postiženým touto zákeřnou chorobou.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:34 30. května 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  20
 • Tvl
  16
 • Haha
  14
 • Cože
  14
 • Trapas
  13
 • Sladký
  4


Komentáře