Šílenec zbil starší ženu a zapálil symbolický strom, skončil ve vazbě

(ilustrační snímek) | foto: Ladislav Křivan, Tilen Vajt, Jiří Pitrof

Policie chytila muže, který má na svědomí hned sedm trestných činů. Mimo jiné zbil starší ženu nebo zapálil strom i s ozdobami, který na Sokolovsku sloužil jako symbol Vánoc.

Osmačtyřicetiletý muž ze Sokolovska vyhrožoval několika lidem zabitím či zapálením jejich domu. Také se násilím dostal do bytu sedmašedesátileté ženy.„Když žena seděla na židli, udeřil ji pěstí do obličeje, v důsledku čehož upadla ze židle na podlahu. Když sdělila obviněnému, že zavolá na policii, urychleně z bytu odešel. Žena při napadení utrpěla zranění, se kterým byla nucena vyhledat opakované lékařské ošetření,“ informovala krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Vše vyvrcholilo na začátku srpna, kdy muž v Kynšperku na náměstí zapálil vzrostlý strom, který sloužil jako vánoční strom města a na němž je celoročně nainstalována vánoční výzdoba.

„Strom vzňal a shořel včetně světelných vánočních ozdob a elektroinstalace. Na místo přijela policejní hlídka, která muže zadržela a převezla na policejní služebnu. Muž se po celou dobu choval agresivně a policistům, zasahujícímu dobrovolnému hasiči i vyšetřovateli z kriminálky vyhrožoval zabitím a vulgárně je urážel,“ uvedla mluvčí.

Za to všechno teď čelí obvinění z výtržnictví, poškození cizí věci, vyhrožování s cílem působit na úřední osobu, nebezpečného vyhrožování, porušování domovní svobody, ublížení na zdraví a násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci. Muž skončil ve vazbě a hrozí mu tříleté vězení.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:41 15. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  6
 • Trapas
  6
 • Haha
  5
 • Cože
  5
 • Sladký
  5
 • Tvl
  5


Komentáře