Nejsi proti Uberu? Máš padáka! Vyděračské praktiky taxikářů na telefonní nahrávce

Služba Uber představuje konkurenci taxikářům a další způsob, jak se pohybovat po Praze. | foto: Tilen Vajt, Jiří PitrofExpres.cz

Nejasně vymezená legislativa způsobila veřejný protest taxikářů firmy proti stále oblíbenější aplikaci Uber. Mnohem více však zaujala vyděračská strategie firmy AAA Radiotaxi proti svým řidičům.

To ukazuje nahrávka telefonního hovoru jednoho z desítek obdobně postižených řidičů na dispečink firmy. „Já jsem se chtěl zeptat, já tam mám u vás nějaký problém? Já nedostávám žádné zakázky,“ stěžuje si muž. „Vy jste se neúčastnil té jízdy,“ napůl se ptá a napůl konstatuje žena na druhé straně.„Ne, neúčastnil, ani jsem to neslíbil a ani jsem s tím nesouhlasil. Chodím do práce, mám to jako vedlejšák a někdy musím spát,“ argumentuje řidič s tím, že pracuje do pozdních nočních hodin. Žena již zřejmě absolvovala mnoho obdobných hovorů, a tak trochu rezignovaně vysvětluje příkaz z vedení firmy, který si můžete poslechnout zde na záznamu telefonního hovoru.

„Pokud jste se neúčastnil té jízdy, tak v tuto chvíli se sice přihlásíte do aplikace, ale nebudou vám chodit objednávky. Pokud se té akce nezúčastníte ani dodatečně, tak já v tuto chvíli nemám informace, jak dlouho ta aplikace nebude fungovat. O tom rozhoduje pan Kvasnička,“ odpovídá dispečerka.

Taxikář se tedy rozhodne spolupráci s AAA Radiotaxi co nejdřívě ukončit výpovědí s tím, že nikomu nebude platit za nic.

Tímto způsobem přišlo v minulých dnech o práci mnoho lidí jen proto, že měli odlišný názor než majitel firmy Jiří Kvasnička.

Protesty taxikářů vyplývají z obrovské konkurence v podobě mobilní aplikace Uber. Mnohem více lidí využívá levnou spolujízdu jako alternativu k dražším taxíkům. Zástupci taxikářů kritizují aplikaci za daňové úniky.

To Uber odmítá s tím, že taxislužbu neprovozuje.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 16. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  18
 • Super
  17
 • Tvl
  10
 • Sladký
  9
 • Haha
  8
 • Cože
  6


Komentáře