Zabíjel jsem kvůli lístku na vlak! Začala ostře sledovaný soud s vrahem z tramvaje č. 17

Vrah z tramvaje č. 17 zabíjel kvůli jízdence. | foto: koláž Expres.cziDNES.cz

Případem dvaašedesátiletého Jana Holmana, který podle obžaloby před dvěma roky vraždil v tramvaji č. 17, se začal zabývat Městský soud v Praze. „Ta paní takhle škubla hlavou, já jsem se zvedl, chvilku jsem byl vyděšenej, co jsem provedl. Všiml jsem si, že má kabelku přehozenou přes krk, tak jsem ji vzal a vystoupil,“ vypověděl vrah, který se k hrůznému činu přiznal.

Motiv vraždy, která přes dva roky děsila Pražany, byl strašlivý. „Potřeboval jsem peníze na cestu do Posázaví a nechtěl se doprošovat u příbuzných,“ řekl u soudu Jan Holman, který před dvěma roky vraždil v tramvaji č. 17.Takto vypadá tvář vraha.

Holman, který se k loupežné vraždě přiznal, podle webu iDNES.cz čelí také obžalobě z neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a nedovoleného ozbrojování.

K přiznání ho dohnalo svědomí a řekl, že svého činu lituje. Oběť si vybral náhodně. Usmrtil ji nelegálně zbraní, kterou zdědil po otci. Ženu zabil kvůli věcem v hodnotě 6545 korun.

Z jeho dnešní výpovědi u soudu běhá mráz po zádech. Čtyřiašedesátiletá žena nemusela zemřít, stačilo udělat jednu věc - ohlédnout se za sebe.

„Kdyby se na mě podívala, tak bych to neudělal. Bylo to prostě protože jsme tam zůstali sami,“ přiznal Holman.

Holman zabil ženu v tramvaji č. 17 13. února 2014. Důchodkyni Danuši S. střelil do hlavy, a poté se po něm slehla zem.

Holman se ale přišel na policii letos v květnu udat sám. Za vraždu dostal 17 let vězení.

Fotogalerie
Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:39 1. března 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  18
 • Trapas
  16
 • Cože
  14
 • Super
  8
 • Haha
  8
 • Sladký
  8


Komentáře