Detaily brutální vraždy na Písecku: Ubodané ženy umíraly dlouho, vrah zřejmě skočil pod vlak

Vražda v obci Bor u Protivína byla nesmírně brutální, obě ženy umíraly dlouho. | foto: Profimedia.cz

Obcí Bor u Protivína na Písecku minulý týden otřásla brutální vražda dvou žen. Kriminalisté po několika dnech konečně prolomili mlčení a na včerejší tiskové konferenci oznámili detaily z vyšetřování. Oběti, které zavraždil přítel jedné z nich, umíraly několik okamžiků, samotný vrah pak nejspíš spáchal sebevraždu skokem pod vlak.

Už minulý čtvrtek jsme vás informovali o dvojnásobné vraždě, k níž došlo v ranních hodinách v obci Bor na okraji Protivína na Písecku. Na obřím statku, kde policie už v minulosti musela zasahovat, pachatel zavraždil dvě ženy.

Kriminalisté se včera rozhodli svolat mimořádnou tiskovou konferenci, kde odkryli detaily z vyšetřování. A ty naznačují, že šlo opravdu o mimořádně brutální zločin.

Jeho obětí se stala jednasedmdesátiletá žena a její dcera (43). Pachatelem byl přítel mladší z nich, šedesátiletý muž, kterého k vraždě podle zjištění policistů dohnaly partnerské spory. Obě ženy ubodal.

„Pitva zjistila, že příčinou úmrtí bylo vykrvácení po mnohočetném bodném poranění v oblasti hrudníku a břicha,“ uvedl vyšetřovatel Roman Hospodářský. Ženy navíc poměrně dlouhou dobu trpěly, ještě po příjezdu záchranné služby totiž jevily známky života. Zemřely až právě v rukou záchranářů.

Pachatel z místa činu utekl, už během dne ale vyšetřovatelé informovali okolí, že nehrozí žádné další nebezpečí. Už v tu chvíli se spekulovalo, že mohl spáchat sebevraždu, protože dva kilometry od místa činu došlo k nehodě, při níž vlak zabil člověka. Policisté naznačili, že jde o pravděpodobnou verzi, odmítli ji však potvrdit.

„Nemůžeme to potvrdit na sto procent. Čekáme na výsledky kriminalistických zkoumání,“ vysvětloval Hospodářský.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:54 9. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  10
 • Tvl
  9
 • Haha
  8
 • Cože
  8
 • Trapas
  8
 • Sladký
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat