Že chtěla vražedkyně z Tesca zabíjet v kavárně už prý v Bohnicích věděli

V Psychiatrické nemocnici Bohnice tvrdí, že nevěděli, že Michala S. už chtěla vraždit, a právě proto u nich skončila léčbu. Podle informací pražské záchranky ale lékařka sloužící na příjmu psychiatrické nemocnice dostala Michalinu zdravotní dokumentaci i informace incidentu, který předcházel jejímu převozu. Kde se tedy stala chyba, na jejímž konci je jedna tragédie, při níž psychicky nemocnou ženou byla v Tescu na Smíchově zavražděna zákaznice?

V den, kdy Michala S. v Tescu zavraždila o dvacet let starší ženu, byla propuštěna z Psychiatrické nemocnice Bohnice.O tom, že ji pustí, se rozhodlo během čtvrteční vizity a lékaři se brání, že by byla v době propuštění nezvladatelná. „Nebyla v situaci, že by nebyla schopna vnímat realitu. Měla svoje léky a nic nenasvědčovalo tomu, že by se její stav mohl změnit,“ obhajuje postup léčebny jeden z lékařů.

Podle ředitele psychiatrické nemocnice v Bohnicích Martina Hollého byla „ve stabilizovaném stavu, s nastavenou medikací a za plného vnímání reálného světa“.

Neměli prý důvod ji v léčebně držet. Jeden - ten podstatný - tu ale kromě výše zmíněného existuje. Před několika týdny se Michala pokusila v jedné pražské kavárně uškrtit zákaznici. Počkala si na ni na toaletách, omotala jí tričko kolem krku a chtěla ji zabít. Ženu zachránilo to, že se jí podařilo křičet a přiběhla obsluha, která přivolala policii.

A právě kvůli tomuto incidentu Michala S. skončila v Bohnicích.

Jenže tady prý absolutně netušili, že Michala má na triku pokus o vraždu. Když tak v léčebně lékaři plánovali její propuštění, neměli informaci o nějakém policejním vyšetřování útoku v kavárně, a to i prý přes to, že se vedení léčebny policie dotazovalo, uvedl ředitel léčebny Martin Hollý.

„Ženu k nám přivezli záchranáři po incidentu na Újezdě. To jsme ovšem nevěděli, bylo nám jen řečeno, že jí policisté dělali dechovou zkoušku,“ řekl Hollý Blesk.cz.

Mluvčí ZZS Praha má ale jiné informace a není prý pravda, že by v Bohnicích o tom, co Michala provedla, nic nevěděli. „Záchranáři předali lékařce pa­cientku s kompletní informací o zdravotním stavu, medikaci i incidentu, který předcházel jejímu převozu. A to jak písemně v lékařské dokumentaci, tak ústně,“ uvedl pro Právo mluvčí záchranky Dominik Horn.

Proč tedy byla Michala S. propuštěna? To teď vyšetřují zdravotnické i policejní komise, respektive prošetřují, kdo pochybil a jestli se tragédii z Tesca dalo zabránit.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:00 30. listopadu 2016. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  19
 • Trapas
  12
 • Sladký
  12
 • Super
  10
 • Cože
  10
 • Haha
  9


Komentáře