Proč pustili z Bohnic vražedkyni z Tesca? Léčebna prý nevěděla, že už chtěla vraždit

 •   13:44
 • diskuse
 • V nákupním centru na Andělu došlo ve minulý týden ke konfliktu dvou žen, kdy jedna z nich pobodala druhou
 • Vážně zraněná žena bohužel zemřela
 • Třiatřicetiletá útočnice Michala S. byla krátce před incidentem propuštěna z psychiatrické léčebny
 • Chci znásilňovat a vraždit, tvrdila vražedkyně z Tesca. Zkusila to už na začátku července
Michalu S. (33), která minulý týden v Tescu na Andělu ubodala o dvacet let starší ženu, z bohnické psychiatrické léčebny vyhodili, protože byla sprostá na pacienty. Blesk.cz to řekl muž, její kamarád, se kterým mluvila jen asi hodinu před vraždou. V jakém stavu byla, když léčebnu propouštěla a čím se lékaři hájí?

„Všichni se jí báli. Pacienti si zamykali pokoje, protože jim vyhrožovala uškrcením. Zabíjela kočky, snad i nějaká zvířata znásilnila,“ tak popsal zdroj pro Krimi zprávy chování Michaly S. v době, kdy pobývala v léčebně v Bohnicích.Přesto byla propuštěna. Jak je to možné, když prý sama ven z léčebny nechtěla? Že se dostala ven, prý zapříčinilo právě její chování. Jak Blesk.cz řekl poslední člověk, se kterým v osudný den mluvila a kterého prosila o nocleh, Michalu S. z léčebny vyhodili, protože byla na ostatní pacienty, ale i personál, sprostá.

O tom, že ji pustí, se rozhodlo během čtvrteční vizity a lékaři se brání, že byla v době propuštění nezvladatelná. „Nebyla v situaci, že by nebyla schopna vnímat realitu. Měla svoje léky a nic nenasvědčovalo tomu, že by se její stav mohl změnit,“ obhajuje postup léčebny jeden z lékařů.

Žena předtím, než shodila vlasy.

Žena předtím, než shodila vlasy.

Neměli prý důvod ji v léčebně držet. Jeden - ten podstatný - tu ale kromě výše zmíněného existuje. Před několika týdny se Michala pokusila v jedné pražské kavárně uškrtit zákaznici. Počkala si na ni na toaletách, omotala jí tričko kolem krku a chtěla ji zabít. Ženu zachránilo to, že se jí podařilo křičet a přiběhla obsluha, která přivolala policii.

Zřejmě ta Michalu S. odvezla do Bohnic, jenže zarážející je, že tady prý absolutně netušili, že Michala má na triku pokus o vraždu. Když tak v léčebně lékaři plánovali její propuštění, neměli informaci o nějakém policejním vyšetřování útoku v kavárně, a to i prý přes to, že se vedení léčebny policie dotazovalo, uvedl už v sobotu ředitel léčebny Martin Hollý.

Vražedkyně Michaela S.

Vražedkyně Michaela S.

Jde tak o chybu lékařů, nebo někdo z policie zapomněl vedení psychiatrické nemocnice říct, s kým mají tu čest?

Zda pochybili lékaři, to prověřuje inspekce z ministerstva zdravotnictví.

Zapravdu lékařům dává psychiatr Filip Španiel. „Kdyby byla psychotická, jistě by ji lékaři z Bohnic nepustili po 14 dnech nevyléčenou,“ komentoval pro MF DNES. „Případ tragicky dokumentuje fakt, že lidská psychika je nevyzpytatelná,“ dodává Španiel.

Podle psychiatra Jaroslava Zvěřiny selhala i sama policie. „Selhala bezpečnost. Oni přece musí u nebezpečného agresora, ať je podezřelý z jakékoli psychické poruchy, zahájit trestní stíhání,“ komentoval pro Lidovky.cz.

„Pokud neměli posudek, že byla ve stavu nesvéprávnosti, tedy že nebyla schopná ovládat své rozpoznávací a ovládací schopnosti, tak se automaticky předpokládá, že je trestně odpovědná,“ řekl Lidovým novinám poslanec a bývalý policista Zdeněk Ondráček.

Jak v konkrétním případu z kavárny postupovali přivolaní policisté, bude zajímat i Krajské policejní ředitelství.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:44 22. listopadu 2016. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  16
 • Trapas
  12
 • Super
  10
 • Haha
  10
 • Sladký
  10
 • Cože
  9


Komentáře