Vražedkyně miminka z Plzně: Novorozence zabila paličkou na maso a nožem!

Žena (20), která zavraždila své novorozené dítě, jde do vazby. | foto: krimi plzen

Mladá žena (20), která v Plzni po utajeném porodu zabila své novorozené dítě, byla ve čtvrtek vzata do vazby především kvůli obavám z toho, že by se mohla pokusit o útěk.

Plzeňská vražedkyně (20), která po utajeném domácím porodu zabila své novorozené dítě, zamířila ve čtvrtek do vazby, protože existovaly obavy, že by se mohla pokusit o útěk. Dlouhodobě se totiž prý neprojevovala jako příliš stabilní a spolehlivá osoba. „Obviněná nemá až tak stabilní rodinné zázemí, maminku viděla před rokem a nějak se nerozešly v dobrém. Do školy delší dobu nechodila, nějak si opatřila falešné pozvání k maturitě,“ vysvětlila pro iDNES soudkyně Lenka Prýcová.Podle dosavadních zjištění si mladá žena dítě nepřála, protože jej nečekala se svým partnerem a obávala se, že se tak provalí její nevěra. Dítěte se proto ihned po porodu pokusila zbavit pomocí paličky na maso a nože. Poté jej ukryla do prádelního koše.

Vyrušila ji však nečekaná návštěva, která si všimla, že žena velmi krvácí, a proto s jejím souhlasem přivolala záchrannou službu. Lékaři se později žena přiznala, že právě porodila, ale lhala mu, že dítě odnesla porodní asistentka. Byla převezena do nemocnice a v jejím bytě policie provedla domovní prohlídku, při které bylo zraněné dítě nalezeno. I přes rychlý transport na jednotku intenzivní péče však bohužel zahynulo.

Trest, který ženě hrozí, bude vyplývat z toho, jak moc závažný zločin se jí podaří prokázat. V případě, že by se jednalo o vraždu dítěte v důsledku rozrušení při porodu, hrozilo by jí 3–8 let za mřížemi. Pokud se však prokáže, že čin plánovala, může ve vězení strávit zbytek života.

Fotogalerie


Komentáře