Vražedkyně miminka z Plzně: Novorozence zabila paličkou na maso a nožem!

Žena (20), která zavraždila své novorozené dítě, jde do vazby. | foto: krimi plzen

Mladá žena (20), která v Plzni po utajeném porodu zabila své novorozené dítě, byla ve čtvrtek vzata do vazby především kvůli obavám z toho, že by se mohla pokusit o útěk.

Plzeňská vražedkyně (20), která po utajeném domácím porodu zabila své novorozené dítě, zamířila ve čtvrtek do vazby, protože existovaly obavy, že by se mohla pokusit o útěk. Dlouhodobě se totiž prý neprojevovala jako příliš stabilní a spolehlivá osoba. „Obviněná nemá až tak stabilní rodinné zázemí, maminku viděla před rokem a nějak se nerozešly v dobrém. Do školy delší dobu nechodila, nějak si opatřila falešné pozvání k maturitě,“ vysvětlila pro iDNES soudkyně Lenka Prýcová.Podle dosavadních zjištění si mladá žena dítě nepřála, protože jej nečekala se svým partnerem a obávala se, že se tak provalí její nevěra. Dítěte se proto ihned po porodu pokusila zbavit pomocí paličky na maso a nože. Poté jej ukryla do prádelního koše.

Vyrušila ji však nečekaná návštěva, která si všimla, že žena velmi krvácí, a proto s jejím souhlasem přivolala záchrannou službu. Lékaři se později žena přiznala, že právě porodila, ale lhala mu, že dítě odnesla porodní asistentka. Byla převezena do nemocnice a v jejím bytě policie provedla domovní prohlídku, při které bylo zraněné dítě nalezeno. I přes rychlý transport na jednotku intenzivní péče však bohužel zahynulo.

Trest, který ženě hrozí, bude vyplývat z toho, jak moc závažný zločin se jí podaří prokázat. V případě, že by se jednalo o vraždu dítěte v důsledku rozrušení při porodu, hrozilo by jí 3–8 let za mřížemi. Pokud se však prokáže, že čin plánovala, může ve vězení strávit zbytek života.

Fotogalerie
Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:48 15. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  33
 • Trapas
  18
 • Super
  10
 • Cože
  10
 • Haha
  7
 • Sladký
  6


Komentáře