Vražda Katky v arboretu: Expřítel zabíjel z nešťastné lásky! Bodal ji 15 minut

Kateřina Odehnalová s expřítelem Radúzem Šafránkem. | foto: rodinný archiv

Brněnský soud začal projednávat březnovou vraždu studentky v arboretu Mendelovy univerzity. Z činu je obviněn její bývalý přítel, kterého policie zadržela den po činu. Motivem vraždy má být rozchod, jenž mladík psychicky neunesl.

Čtyřiadvacetiletá Kateřina Odehnalová byla zavražděna 8. března 2016 v arboretu brněnské Mendelovy univerzity. Z vraždy je obviněný její expřítel Radúz Šafránek.Po rozchodu ji prý neustále pronásledoval. V osudný den s ní měl domluvenou schůzku, kde si měli vše naposledy vyříkat. Mladík ale na setkání přišel vybaven nožem.

Katku podle obžaloby bodal dlouhých 15 minut. Obžalovaný zasadil dívce do obličeje, hlavy, břicha, předloktí a obou dlaní. Pobodal a pořezal jí obě stehna, bránici, slezinu, ledvinu i nadledvinky,“ popsala vraždu v pondělí u soudu žalobkyně.


Z výpovědi svědkyně, která mrtvou v arboretu našla, jde mráz po zádech: „Myslela jsem si, že jde o figurínu, studenti tam dělali v parku různé vtípky a srandy. Byla to ale žena, stoupala od ní pára...“

Třiadvacetiletý obviněný mladík u soudu klidným hlasem řekl, že čin nespáchal. A svou bývalou přítelkyni předtím rozhodně nijak neobtěžoval. Ani ne před měsícem se ve vazební věznici Šafránek pokusil o sebevraždu.

Hlavním důkazem proti mladíkovi jsou záběry z bezpečnostních kamer. Soud začal v pondělí ráno a pokračovat bude do středy. Pokud bude mladík odsouzen, čeká ho 15 až 20 let ve vězení. Případně i výjimečný trest.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:42 14. března 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  15
 • Haha
  11
 • Super
  10
 • Cože
  8
 • Sladký
  8
 • Trapas
  7


Komentáře