Vražda za polárním kruhem: Podivín Radek K. zakládal psům profily a poté si s nimi povídal

Šestatřicetiletý Radek K. ve Finsku brutálně zavraždil svou přítelkyni. Podle svědků se jednalo o odtažitého podivína, který většinu času trávil se svými děsivě vhlížejícími psy. | foto: koláž Expres.cz

Šestatřicetiletý Radek K. čelí ve Finsku obžalobě z vraždy své britské přítelkyně Rebeccy Johnsonové. Tu ubodal minulou sobotu a policií byl dopaden na útěku. Podle přátel zavražděné dívky byl Radek K. podivín s agresivními sklony, který se stranil lidí a preferoval společnost psů. O tom svědčí i jeho profil na Facebooku.

Ve finské polární oblasti Laponsko si dnes před soudem vyslechl šestatřicetiletý Čech Radek K. obžalobu z vraždy. Té se dopustil minulou sobotu, kdy ubodal svou o deset let mladší britskou přítelkyni Rebeccu Johnsonovou.Zavražděná Rebecca pracovala v laponské vesnici Kuttanen. Živila se jako průvodkyně turistů, kteří přijeli navštívit krajinu, v níž by podle legend měl bydlet Santa Claus. Spolu s Radkem se zde zároveň věnovali závodům psích spřežení a právě psi byli Radkovou největší vášní.

Blízcí a přátelé zavražděné Rebeccy se shodují na tom, že Radek K. byl odtažitý podivín, který se stranil lidské společnosti. Zároveň prý propukal záchvatům agresivity a nešel nikdy pro ránu daleko. Ještě více než samotného Radka K. se přátelé Rebeccy báli jeho psů.

Děsivý pes má i svůj profil na Facebooku. Podivínský Radek K. s ním zde konverzoval.

Děsivý pes má i svůj profil na Facebooku. Podivínský Radek K. s ním zde konverzoval.

Se psy trávil Radek K. veškerý volný čas. Kromě dvou psů typu český fousek, které nechával lovit v lese zvířata, měl i mohutného dobrmana, který svým vzezřením budil hrůzu. Zlověstný pes jménem Raf byl oblíbencem Radka K.

O až podivné náklonosti Radka K. psům svědčí i jeho facebookový profil. Zatímco jeho zavražděná přítelkyně často sdílela jejich společné fotky, Radek K. sdílel výhradně fotky se svými psy. Dobrmanovi Rafovi dokonce založil jeho vlastní facebookový profil, se kterým si poté „povídal“. Psí smečka si ale nejspíše bude muset najít nového páníčka. Radkovi K. totiž hrozí mnohaletý pobyt ve vězení.

Fotogalerie
Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:07 8. dubna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  21
 • Super
  12
 • Trapas
  12
 • Sladký
  11
 • Haha
  10
 • Cože
  10


Komentáře