Když děti vraždí děti: Patnáctiletá Britka byla obviněna z podříznutí sedmileté holčičky

Sedmiletá Katie Roughová byla zavražděna v parku kus od svého domova na předměstí Yorku ve Velké Británii. Hrdlo jí podřízla jiná, teprve patnáctiletá dívka. | foto: reprofoto dailymail.co.uk

Velkou Británii otřásá případ vraždy sedmileté holčičky Katie Roughové. Tu našli její rodiče podříznutou v parku. Ještě větší zděšení vyvolalo zjištění, že její vražedkyně byla také ještě dítětem. V souvislosti s vraždou malé Katie totiž byla zatčena a obviněna teprve patnáctiletá dívka.

Celá Velká Británie je v šoku z násilné smrti sedmileté Katie Roughové z předměstí Yorku. Holčička byla v pondělí nalezena svými rodiči v parku s podříznutým hrdlem. Matka Alison ještě ke krvácející Katie stačila přijít, ale dívence již nebylo pomoci a přivolaní lékaři mohli již pouze konstatovat smrt.Katie byla typickou sedmiletou holčičkou, která si bezelstně užívala života. Dva týdny před smrtí v princeznovských šatičkách dělala družičku své mamince Alison, která se konečně po letech společného života rozhodla vdát za Katiina otce Paula. Všichni sousedi jí měli rádi jako věčně usměvavého andílka a oblíbená byla i ve škole. Právě odsud se vracela domů, když byla zavražděna.

Poté, co její tělo v kaluži krve nejprve objevili lidé na procházce se psem a následně i její matka, přijeli na místo činu i záchranáři a policejní vyšetřovatelé. Nebylo pochyb o tom, že malá Katie se stala obětí vraha. Hrůzu z toho, kdo v poklidném městěčku vraždí děti vystřídal šok ze zjištění, že osoba, která Katie připravila o život, je sama ještě dítětem.

Policie z Yorku oznámila, že v souvislosti s vraždou malé Katie byla zatčena a následně i z úmyslného násilného trestného činu obviněna teprve patnácitletá dívka. Bližší podrobnosti z důvodu toho, že nezletilí mají ze zákona nárok na ochranu identity policisté nezveřejnili. Mladá vražedkyně poprvé stane před soudem dnes dopoledne, kdy se bude rozhodovat o její vazbě.

Na místě, kde vyhasl život Katie Roughové vzniklo improvizované pietní místo. Sousedé a rodinní přátelé sem nosí květiny a zapalují svíčky. Nejdojemnější je kytice bílých a růžových květin od Katiiných prarodičů s vzkazem: „Spinkej sladce naše princezničko. Navždycky tě budeme milovat, babička a děda“.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:43 11. května 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  15
 • Super
  12
 • Cože
  12
 • Haha
  10
 • Trapas
  8
 • Sladký
  8


Komentáře