Vražda studentky v Austrálii: Islamista ji ubodal kvůli fotce v plavkách

Jednadvacetiletá studentka Mia Ayliffe-Chungová byla zavražděna během pobytu v Austrálii. Během pobytu v hostelu jí ubodal francouzský muslim Smail Ayad. Ten jí měl několik dní sledovat a zavraždit jí kvůli fotkám v plavkách. | foto: reprofoto dailymail.co.uk

Jednadvacetiletou britskou studentku Miu Ayliffe-Chungovou během návštěvy Austrálie ubodal radikální islamista v turistickém hostelu ve městě Home Hill. Útočník Smail Ayad měl francouzdké občanství a jak vyplývá z vyšetřování, svou oběť několik dní sledoval. K útoku ho měla dohnat její fotka v plavkách.

Teprve jednadvacetiletá studentka Mia Ayliffe-Chungová si chtěla užít prázdniny poznáváním Austrálie a nakonec v zemi nalezla smrt. O život jí připravil islámský radikál, který ji za vykřikování „Alláhu akbar“ ubodal v hostelu ve městečku Home Hill.Vrahem mladé studentky byl devětadvacetiletý Smail Ayad, muslim s francouzským občanstvím. Ten do Austrálie přicestoval legální cestou v březnu a po činu, kdy kromě Mii vážně zranil další turisty pobývající v hostelu a podřízl psa, byl policisty zatčen. První den výslechů odhalil šokující informace.

Ayad měl svou oběť několik dní sledovat a byl jí doslova posedlý. Své podezřelé jednání a to, že Mia mu nevěnovala žádnou pozornost, před ostatními turisty v hostelu odůvodňoval lží, že jsou s Miou manželé, kteří se pohádali a nemluví spolu. Dívka neměla o tom, že jí má vrah v hledáčku sebemenší zdání.

Impulsem k vražednému útoku měly být fotografie v plavkách, které Mia nahrála na sociální sítě. Ty rozzuřily muslima Ayada tak, že v kuchyňce hostelu popadl nůž a dívku brutálně ubodal. Vážně zranil i Brita Toma Jacksona, který se Miu pokusil zachránit. Tomu zasadil Ayad, který ovládal bojová umění a trávil mnoho času v posilovně přes 20 ran nožem do oblasti hlavy, krku a hrudníku.

Za jednadvacetiletou krásku, která se stala obětí rozběsněného šílence, truchlí všichni kteří jí znali. Ostatní turisté i místní, které poznala v Austrálii za ní zapálili před hostelem desítky svíček. Její úmrtí pochopitelně nejvíce zasáhlo rodinu. Její matka s ní mluvila několik hodin před osudným útokem. Poslední, co od dcery slyšela bylo: „Neboj se o mě, jsem v bezpečí a moc si to tu užívám.“

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:38 23. prosince 2016. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  31
 • Super
  15
 • Haha
  14
 • Sladký
  14
 • Cože
  13
 • Trapas
  13


Komentáře