Kandidát na prezidenta Kulhánek: Komunisté ve vládě? Žádný problém, horší je SPD

Vratislav Kulhánek, bývalý předseda Českého svazu ledního hokeje, je dosti zajímavou postavou. Muž, který se v listopadu 2017 díky podpoře 24 poslanců stal jedním z devíti prezidentských kandidátů, se pořadu Interview rozpovídal mimo jiné o tom, jakým by byl prezidentem. Proč by mu například nevadili komunisté ve vládě?

V rozhovoru pro Českou televizi Kulhánek překvapil minimálně tím, že stranu KSČM prohlásil za tu, která není nebezpečná. Dokonce by Kulhánkovi komunisté nevadili ani ve vládě.„Pokud je tato strana pod kontrolou parlamentu, pod kontrolou koaličních partnerů, tak nevidím velké riziko. Myslím si, že řada členů komunistické strany už má natolik vybudovanou ekonomickou pozici v současné společnosti, že by ani sami neměli zájem o zásadní změnu. A konečně, kdyby se kdysi dávno přejmenovali na stranu demokratické levice, tak by titíž lidé vůbec nevadili, takže v čem je problém?“ ptá se Kulhánek.

Pro Kulhánka je mnohem nebezpečnější stranou hnutí SPD Tomia Okamury. 

„Je to strana, která postavila celou svoji strategii na boji proti imigrantům, kteří tu nejsou, a na boji proti našemu členství v Evropské unii, a to je pro mě absolutně nepřijatelné. Komunisté ve stavu, v jakém jsou, by mi principiálně tolik nevadili. Ve Francii byli ve vládě, v Itálii byli ve vládě a nebyla z toho nikdy žádná velká katastrofa. S relativně nízkým procentním podílem po současných volbách je nevidím jako nebezpečnou stranu,“ vysvětlil dále Kulhánek.

Komunisté ve vládě? Podle Kulhánka žádný problém. Větší hrozbou je prý hnutí SPD.

Komunisté ve vládě? Podle Kulhánka žádný problém. Větší hrozbou je prý hnutí SPD.

Prezidentský kandidát Vratislav Kulhánek se v minulých měsících „proslavil“ svou speciální předvolební kampaní. 

Politické uskupení ODA zvolilo velmi kontroverzní prvek předvolební prezidentské kampaně.

Politické uskupení ODA zvolilo velmi kontroverzní prvek předvolební prezidentské kampaně.

Kulhánek a jeho ODA tehdy avizovala, že každý podpis, který mu kdo udělí, bude zařazen do speciální loterie. Vítěz této loterie pak může vyhrát nové auto. 

Fotogalerie

Komentáře