Vrah z Hodonínska je zpátky ve vesnici. Bojíme se, říkají místní

Lidé jsou přítomností vraha znepokojeni. | foto: FTV Prima

V roce 2014 zastřelil Vitalije Seluckého skrz dveře. Odzbrojit ho musela až zásahová jednotka. Krajský soud v Brně ho poslal na ústavní léčení. V rámci běžné praxe má volno na víkendy a vrací se zpět do vsi. Lidé jsou z jeho návratu velmi rozrušeni.

V říjnu roku 2014 se Vitalij Selucký ztratil. Policie po něm pátrala společně s rodinou i přáteli, ale bez většího úspěchu. Tělo leželo v domě souseda. V reportáži televize Prima jste mohli slyšet výpovědi místních obyvatel, podle kterých byl onen soused vnímán jako podivín. Na schodech u jeho dveří si také místní později všimli krvavých fleků a kontaktovali policii: „Přijel technik, našel tam krev na schodech,“ uvedl jeden z obyvatel.Nicméně po příjezdu policie se muž v domě zabarikádoval a přes okno dával znamení, že má zbraň. Na pomoc si tedy policisté zavolali zásahovou jednotku. Tato skupina zneškodnila pachatele.

Policie následně prohledala dům a v kufru auta byl nalezen právě Vitalij Selucký. Dle policie se prakticky jednalo o popravu. Jak uvedla televize Prima ,kulka letěla skrz zavřené dveře a oběť trefila přímo do hlavy. Poté měl tělo vtáhnout dovnitř. Možným motivem pro tuto vraždu prý mohly být dlouhodobé sousedské vztahy.

„Podezřelý muž byl již obviněn z trestného činu vraždy, za který mu hrozí až 20letý pobyt za mřížemi,“ připomněl mluvčí policie Pavel Šváb v roce 2014. Později se případ dostal před Krajský soud v Brně. „V rámci trestního řízení bylo řízení zastaveno, právě z důvodů shledání nepříčetnosti posuzovaného. Z toho důvodu státní zástupce podal pouze návrh na uložení formy psychiatrického léčení,“ uvedla mluvčí Krajského soudu Eva Sigmundová.

Máme z něho strach

Závěr byl tedy takový, že byl vrah léčen na psychiatrii. Nedávno ho ovšem lidé spatřili zpátky ve vesnici. „Chtěli jsme zapomenout a teď prostě, je to 2,5 roku a ten člověk se tady volně pohybuje. Máme z něho strach. A je nám to nepříjemné. Vůbec se s takovým člověkem setkat,“ stěžovala si Monika Chlopková, sestra zastřeleného Vitalije.

Krajský soud poslal vraha na léčení.

Krajský soud poslal vraha na léčení.

Pouštění pacientů je prý běžnou praxí. V rámci ústavní léčby dostávají možnost opustit léčebnu třeba na víkend. Podle lékařů je tedy riziko dalšího ublížení velmi malé. Nicméně obyvatelé mají ze staronového souseda strach. „Lidé na to reagují špatně. Protože mají obavy, že? Aby se zase něco nestalo,“ uvedla starostka Ostrovánek Květoslava Svršková.

Jak uvedla televize Prima, v tuto chvíli nelze přesně říci, jak dlouho se bude muž ještě léčit. Je nicméně pravděpodobné, že místní obyvatelé budou muže dál potkávat. Jednou se třeba také nastěhuje zpět do svého domu.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:39 5. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  9
 • Super
  8
 • Cože
  6
 • Trapas
  5
 • Sladký
  5
 • Haha
  4


Komentáře

Expres.cz