Vrah z Egypta vyznává právo šaría. „Ženy na veřejnosti nesmí být odhalené!“

  •   18:00
  • diskuse

V egyptské letovisku ubodal terorista dva lidi a zranil jednu Češku | foto: Reuters

Světová média i egyptské úřady se zatím zdráhají vraždění žen na pláži v Hurghadě označit za teroristický čin, údajně pro nedostatek informací. Vazby útočníka na zhoubnou islamistickou ideologii jsou nepopiratelné i podle egyptského tisku.

Osmadvacetiletý univerzitně vzdělaný Egypťan Abdar Rahmán Šams Dín se podle deníku Aš-Šuruk po zatčení vyšetřovatelům hájil právem šaría, podle kterého je odhalování žen na veřejnosti trestné, a to dokonce i smrtí. Stejně tak je nepřípustné, aby se ženy pohybovaly bez doprovodu příbuzného.Vrah podle informací, které přinesla agentura DAP, jednal na základě internetové výzvy Islámského státu k vraždění nevěřících. Egyptské bezpečnostní složky údajně připouštějí, že zabiják z pláže je ideologicky spjat s názory, které šíří ISIS.

Německy mluvící zadržený muž měl v minulosti dokonce pobývat v Saúdské Arábii, kde se mohl radikalizovat. Jeho sousedé vypověděli, že odjel do Hurghady hledat práci a v pátek ráno tam odjel autobusem. To však neodpovídalo realitě, když si pořídil nůž a na pláži ubodal dvě Němky a vážně zranil další ženy včetně jedné Češky.

Tou je účetní z Rakovnicka Lenka, která nyní pod dohledem rodiny leží v nemocnici v Káhiře s řeznými zraněními na zádech a nohou. Její rekonvalescence si vyžádá nejméně týden.

Fotogalerie

Komentáře