Máte rádi parfémované svíčky? Jsou zdraví škodlivé, zjistili vědci!

  •   14:09
  • diskuse

Vzdát se oblíbených svíček je ale těžké. | foto: Profimedia.cz

Když vědci ze San Diega zkoumali, jak moc cigaretový dým znečišťuje domácnost, úplně mimochodem zjistili, že dým z parfémovaných svíček je také velice škodlivý. Obsahuje totiž velké množství věcí, které byste možná ani nevěřili, že najdete!

Že vzduch znečišťuje kouř z cigaret a marihuany, nikoho asi v dnešní době nepřekvapí. Že ale podobný negativní dopad na naše zdraví může mít také kouř z parfémovaných svíček, by asi každý nečekal.V kouři, který hořící svíčky produkují, se nachází velké množství popela a co je ještě děsivější, často také zárodky plísní, jejichž vdechnutí může způsobit množství nemocí a zdravotních potíží.

Popel, který se dostane do plic, je může trvale dráždit nebo se zde dokonce zapouzdřit a působit dýchací potíže. Proniknutím malých částic do krevního oběhu pak hrozí, že v budoucnu způsobí také některá kardiovaskulární onemocnění, například ucpávání cév.

Podobný negativní dopad má také smažení na oleji a používání čisticích prostředků ve spreji. Jedná se takřka o neřešitelný problém, protože se těžko dá předpokládat, že by se tak běžných činností kdokoli vzdal kvůli zdravému životnímu stylu.

Zkrátka - na něco se umřít musí!

Fotogalerie

Komentáře