Jak si vedli u voleb sportovci? Hnilička je poslancem, Pulpitovi se smějí

Letošní volby nabídly leccos. Úspěch favorizovaného hnutí ANO, pády tradičních stran, ale i bizarní situace. Tou je bezesporu snaha hnutí Sportovci, za které kandidoval například fotbalový trenér Martin Pulpit. Ten si podle očekávání vedl prachbídně. Mnohem lépe skončil bývalý hokejový brankář Milan Hnilička, který „čape“ právě za Babišovo ANO.

Volby do Poslanecké sněmovny měly jasného vítěze. Bylo jím hnutí ANO, které získalo 29,64 % hlasů a jehož předseda Andrej Babiš v současné době vede jednání s ostatními stranami o nově vznikající koalici.Do Sněmovny nemíří jen zkušení politici, ale také bývalí sportovci. V dolní komoře zasedne bývalý hokejový brankář Milan Hnilička (ANO) a bývalý skokan na lyžích Jakub Janda (ODS).

Ne všichni sportovci ale slavili úspěch. Těsně před volbami Česko překvapilo to, že světlo světa spatřila strana, která se dá označit za jednu z nejvíce bizarních partají, které se snažily získat místa v Poslanecké sněmovně.

Jednalo se o hnutí Sportovci, za které „kopali“ bývalí fotbalisté jako například Ladislav Vízek či Karel Rada.

Facebooková stránka Fanklub defenzivního fotbalu sdílela (ne)úspěch výše zmíněného hnutí, které těsně před volbami avizovalo, že zisk pod 10 % by byl zklamáním.

Nejvíce se lidé na internetu smějí fotbalovému kouči Martinu Pulpitovi, který byl jedničkou v Plzeňském kraji, a přesto dostal pouhopouhých 35 hlasů.

Martin Pulpit ve volbách pohořel.

Martin Pulpit ve volbách pohořel.

Pulpit je mezi fotbalovými fajnšmekry dlouhodobě brán jako vyznavač defenzivního fotbalu, a právě proto se stal jednou z hlavních tvářích výše uvedené facebookové stránky, která se v Česku těší velké popularitě.

Fotogalerie

Komentáře