ČT připravuje film o Marii Terezii. Kdo si zahraje císařovnu a její velkou lásku?

Česká televize chystá dvoudílný výpravný film o Marii Terezii. | foto: ORF/Joseph Schimmer/Profimedia

Česká televize se pustila do dalšího historického projektu. Pod taktovkou rakouského režiséra Roberta Dornhelma natočí dvoudílný výpravný snímek o životě Marie Terezie. Tu si zahraje rakouská herečka, v případě jejího manžela Františka Lotrinského padla volba na Vojtu Kotka. Podílet se na projektu budou celkem 4 cizí země a první klapka padne v březnu. Na co se můžete těšit?

Jan Hus, Hlas pro římského krále a teď - Marie Terezie. Česká televize čím dál tím častěji produkuje filmy s historickou tématikou. V pondělí potvrdila, že se nový snímek o životě nejslavnější české panovnice začne natáčet už v březnu letošního roku.

„Marie Terezie je zcela mimořádný projekt o zcela mimořádné osobnosti. Scénář české autorky Mirky Zlatníkové zaujal partnery v zahraničí natolik, že se poprvé v historii na jednom televizním projektu podílejí vysílatelé z České republiky, Maďarska, Rakouska a Slovenska a mezinárodní distributor z Německa. Věřím, že panovnice by na nás byla pyšná!“ uvádí kreativní producent projektu Jan Maxa.

A zatímco scénáři vdechla život Češka, režie se ujal rakouský režisér Robert Dornhelm, který dlouhodobě žije a pracuje v Hollywoodu. Má na svém kontě nominaci na Oscara za svůj dokument The Children of Theatre Street a režijně stál také za Zlatým glóbem oceněným seriálem Into the West z produkční dílny Stevena Spielberga.

Film o Marii Terezii bude točit rakouský režisér původem z Rumunska Robert Dornhelm.

Film o Marii Terezii bude točit rakouský režisér původem z Rumunska Robert Dornhelm.

Ohledně výběru představitelky hlavní hrdinky celého snímku Dornhelm řekl: Bylo pro mě důležité, aby představitelka Marie Terezie nebyla jen krásná, ale abych jí také uvěřil její přerod v mocnou vládkyni.“

A tak padla karta na rakouskou herečku Marii-Luise Stockinger (24).

Marie-Luise Stockinger bude hrát Marii Terezii.

Marie-Luise Stockinger bude hrát Marii Terezii.

Po jejím boku v roli Františka Lotrinského se pak objeví známý český herec a dabér Harryho Pottera Vojta Kotek (29).

Kromě Marie-Luise Stockinger a Vojty Kotka se ve filmu objeví také Zuzana Stivínová jako Alžběta Kristýna Brunšvicko-Wolfenbüttelská, nebo Karl Markovics, který bravurně ztvárnil Josepha Goebbelse v Lídě Baarové.

Táňa Pauhofová a Karl Markovics ve filmu Lída Baarová.

Táňa Pauhofová a Karl Markovics ve filmu Lída Baarová.

První klapka rozsáhlého projektu padne v březnu a natáčet se bude především na lokacích zámků v Kroměříži a ve Valticích, štáb ale zamíří také do Bratislavy, Vídně nebo Toskánska.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:37 31. května 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  24
 • Trapas
  11
 • Haha
  9
 • Tvl
  9
 • Cože
  8
 • Sladký
  7
Komentáře