Troška odhalil pravdu: Brabce v Národním šikanovali, pomohl mu Brzobohatý

Pomocnou ruku podal ve svízelné situaci Brabcovi Radek Brzobohatý, tvrdí Troška. | foto: Koláž Expres/Profimedia/CSFD

Vladimír Brabec opustil v 90. letech Národní divadlo. Tvrdil, že už si tam připadal sám. Zdeněk Troška při vzpomínce na Brabce uvedl, že za jeho odchodem stálo mnohem víc. Měli ho šikanovat! Do duše mu pak promluvil Radek Brzobohatý. Co se tehdy stalo?

Vladimír Brabec strávil na prknech Národního divadla několik dekád. V roce 1994 však svatyni českého umění opustil. Před rokem přiznal, že už se tam necítil dobře.„Přišlo mi, že tam trčím sám, plno mých kolegů odešlo a ze staré gardy nás tam zbylo pár,“ řekl pro Novinky.cz

„Navíc jsem málo hrál a nepohodl se s novým šéfem,“ dodal. Herectví chtěl pověsit na hřebík. Zdeněk Troška nám při vzpomínce na Brabce však odhalil, co stálo v pozadí celého konfliktu a kdo přispěchal na pomoc.

„Myslím si, že ho neuvěřitelným způsobem podržel a vrátil do života Ladislav Županič, který mu nabídl angažmá, když ho šikanovali v Národním divadle. Tenkrát za ním přišel Radek Brzobohatý, který mu řekl: Vykašli se na celé Národní divadlo, stejně jako já jsem se vykašlal na Vinohrady, kde jsem bojoval s určitými lidmi, kteří mi nepřáli, a pojď k nám do Karlína. Láďa Županič ho okamžitě vzal a Vláďa tam zahrál několik skvělých rolí a úplně pookřál,“ řekl Expresu Troška, který s Brabcem pracoval na pohádce Z pekla štěstí.

Brabec si zahrál krále v Troškově pohádce Z pekla štěstí.

Brabec si zahrál krále v Troškově pohádce Z pekla štěstí.

Do legendárního českého herce se ve své době navážela veřejnost kvůli roli majora Zemana. V jistých kruzích panoval názor, že herec propůjčil tvář komunistické propagandě.

„Jestli mu někdo vytýká něco kvůli majoru Zemanovi, tak to je něco tak strašně hloupého a směšného. Tenkrát byla taková doba, herci nemohli odmítnout, zvlášť když to byla takhle sledovaná státní zakázka. Hrály tam davy jiných herců, kteří hrají do dneška a dělají, jako že tam ani nebyli,“ tvrdí známý režisér.

Zdeněk Troška se pustil do vedení televize Nova.

Zdeněk Troška se pustil do vedení televize Nova.

Brabce potkal naposledy před dvěma lety. „Bylo to v Lucerně a já mu pomáhal do schodů i ze schodů. Říkal mi: Ty moje nohy už mi vypovídají poslušnost, nechtějí chodit.“

Připouští, že jeho zdravotnímu stavu rozhodně nepomohla ani smrt manželky, která loni podlehla mozkové příhodě.

„Paní Brabcová byla anděl, oni měli nádherný vztah spolu a její ztráta na něj strašně zapůsobila.“

Brabec a jeho manželka byli spolu přes šedesát let.

Brabec a jeho manželka byli spolu přes šedesát let.

„Pan Brabec byl především úžasný člověk a kamarád. On byl parťák. Neuvěřitelný parťák, který nikdy nezkazil žádnou legraci. Byl vlídný, milý, skromný, to byla radost s ním pracovat. On chodil na plac naprosto perfektně připravený. Byl to Pan herec s velkým P,“ dodává Troška na závěr.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:37 31. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  2722
 • Trapas
  31
 • Cože
  27
 • Sladký
  27
 • Tvl
  27
 • Haha
  20


Komentáře