Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Jen pro muže
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • Tipy na dárky
 • jít naiDNES.cz

  Zlatá mládež 2 mezi bezdomovci: Hned v prvním díle vyměkli a podvedli štáb

  Zlatá mládež, šílený pořad České televize, od něhož nebudete moct odtrhnout oči, je zpět! Byla vybrána nová čtveřice fejkových boháčů a rozmazlenců, která byla doplněna o Renata z první řady, a všichni musí v každém díle vystoupit ze své komfortní zóny a dělat nepříjemnou práci, odložit důstojnost a vydržet nepohodlí. Přemýšleli jste někdy, jaké by to bylo vykopnout obrazovku? U Zlaté mládeže se to možná i stane! V prvním díle se mládež vydala žebrat do ulic a trochu se sociálně vzdělat mezi bezdomovce.

  Pád na dno může potkat každého z nás, většinou je hodně rychlý, taky hodně bolí a většinou je z části z vlastní viny. Bezdomovectví je mnohými považováno za konečnou stanici, protože návrat mezi ekonomicky schopnou společnost bývá extrémně náročný a často také končí nezdarem.

  To proto, že návyku volání ulice nelze kolikrát odolat. Pak jsou tu ale ty světlé příklady, které se snaží vydrápat na pevnou půdu z bahna, ale zpět je kope opovržení okolí, které odmítá podat pomocnou ruku, aby si ji neumazalo.

  Takovým bezdomovcům pomáhají dobrovolníci i státní služby, které je jednak chtějí zbavit společenského cejchu, jednak jim umožňují vydělat si nějakou korunu, vyspat se v suché posteli a poskytnout základní hygienu.

  Stát se jedněmi z „padlých andělů“ bylo umožněno i nové Zlaté mládeži, kterou produkce nahnala do „Sherwoodu“, pražského parku u Hlavního nádraží, kam samotní Pražáci neradi chodí hlavně v noci, a pokud zevlujete pár minut na chodníku, zcela jistě se do pár vteřin dočkáte otázky, zda nemáte pár drobáků, cigáro nebo něco k jídlu.

  Jedna z žen, která pracuje v organizaci pro pomoc bezdomovcům, jim vysypala na chodník oblečení, do něhož se měla mládež převléct, aby tohle „cosplayerství“ dostalo punc skutečnosti. „Něco je vypraný a něco ne,“ řekla bez náznaku emocí pětici děcek, která se jen váhavě probírala kupou hadrů. Šarlota Frantinová alias raperka Sharlota, už na první pohled inteligentní dívka s celkem ujasněným světonázorem, se dokázala do bezdomoveckých hadrů obléct tak, že vypadala jako Francouzka, která si jde na Champs-Élysées koupit po odpolední svačince v boulangerii novou kabelku od Prady.

  Tím to hezké skončilo.

  Šarlota vypadá v bezdomoveckém oblečení spíše jako francouzská herečka.

  Mládež se rozdělila do dvou skupin, raperka Šarlota, youtuber MikeJePán a povoláním dědic Petr dostali přiděleného bezdomovce Václava, jenž je měl naučit přežít na ulici den a vydělat si peníze žebrotou, barmanka Klára se s celebritkou Renatem zase vydala prohrabávat popelnice se ženou, která na ulici žije už od svého mládí.

  Zadání experimentu bylo jasné – poznat, jaké to je, když je člověk zbaven důstojnosti. Jako první se jí zbavila barmanka ze strip klubu Klára, která když se dozvěděla, že se stane bezdomovcem, ale vlastně jen jako, začala brečet. U takových lidí nás vždycky jako první napadá otázka, co by dělali, kdyby se jim SKUTEČNĚ dělo něco hrozného, a docházíme ke zjištění, že by se snad museli rovnou zastřelit.

  Klára pofňukávala z různých příčin napříč celou bezdomoveckou zkouškou, například i tehdy, když se i se Šarlotou dostavila na přespání do útulku, kde se složila z toho, že bezdomovci nemají pokoj sami pro sebe, s nachystaným šampaňským, ale spí jich na palandách v jedné místnosti i deset a mají také společnou umývárnu. Prostě jak na hostelu, když je vám dvacet a chcete levně cestovat. Obě dívky přespání s dalšími ženami odmítly – to už brečely obě – a odjely raději přespat na Letiště Ruzyně, pardon Václava Havla, kde raději spaly na sedačkách a bály se, že je někdo vyhodí.

  Renato a Klára se svou ženou bez domova na příděl.

  To kluci Renato, Petr a Mike měli spát se svým bezdomovcem pod jeho mostem, ale ani to nezvládli. Bezďák Václav totiž nějak neumí lhát, a tak je ráno naprášil, že všichni tři v noci odjeli domů a ráno před svítáním taxíkem zase dojeli pod most, kde zalezli na matrace a tvářili se, že tam byli celou noc. Ale štáb tyto prohnané lasice nechal vykoupat se v jejich lžích a přímo před kamerami odhalil, že o jejich podvodu ví, čímž z kluků udělal pitomce.

  První masky ale začaly padat hlavně během noční bezdomovecké směny. Mládež se musela dostavit do třídírny papíru, kde si lidé bez domova přivydělávají ve své nelehké situaci. „Aspoň trochu stíhají, ale dal jsem jim to na nejnižší výkon,“ okomentoval jejich práci u jedoucího pásu šéf směny, kde dominoval, a to ve špatném slova smyslu, zejména MikeJePán.

  Zlatá mládež u pásu na třídění papíru.

  Arménský youtuber žijící v Praze, který se „proslavil“ tím, že po Praze akorát dělá binec a tváří se u toho jako mistr světa amoleta s osmi miliardami v každé kapse a dvaceti příbuznými ve vládě i sicilské mafii, se totiž předvedl coby výstavní nemakačenko, což nelibě nesl hlavně Renato.

  Ten stejný Renato, který byl i v první řadě Zlaté mládeže a tam předváděl přesně to, co mu teď naservíroval Mike. Fňukání, výmluvy, hroucení z pěti vteřin manuální práce a vyčerpanost na pokraji života, když měl zvednout a zahodit papír. Obě holky makaly jako šrouby a nechápaly, co Mike hraje za divadlo, Petr s Renatem raději neříkali nic, ale jejich výrazy mluvily za vše. Navíc museli pracovat o to víc za Mikea, který pak z třídírny odešel. To je pro Renata karma z minulé řady, kdy taky stál s rukama dozadu a nechal za sebe dělat ostatní.

  Renato Salerno bude nejspíš největším překvapením celé nové řady, za ty tři roky, které jej dělí od druhého natáčení, totiž evidentně dospěl a už z něj není zpovykaný fracek. Prošel sebereflexí a je to evidentní z jeho názorů i z jeho projevů před kamerou. Salerno po první řadě Zlaté mládeže vyjádřil přání stát se moderátorem a úplně vážně tvrdíme, že pokud někdo momentálně hledá talent, produkční ruka šátralka by měla z davu vytáhnout za límec právě jeho. V kombinaci s jeho sarkastickým smyslem pro humor a schopností glosovat vážně i nevážně dění okolo se může stát zajímavým materiálem.

  Snad nepředbíháme, máme za sebou teprve první díl a ještě nás jich pár čeká. Zlatá mládež se totiž ve druhém díle přesune do zahraničí, kde už nikdo nebude moct ujíždět taxíkem tajně přespávat domů, a hlavně v cizině a jen v kruhu lidí, s nimiž trávíte čas z donucení, a nikoliv z vlastní volby, vylezou na povrch všechny černoty, které schováváte na dně duše a v hloubi srdce. A na to se za týden těšíme!

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 0:42 pátek 14. září 2018. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   214
  • Super
   210
  • Haha
   176
  • Cože
   161
  • Sladký
   154
  • Tvl
   53

  Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

  Premium Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

  Jím jednou denně a často mi stačí spát jen čtyři hodiny, říká kardiolog Neužil

  Premium Mluví rychle, a i když sedí, máte pocit, že je v neustálém pohybu. Jinak by nejspíš nemohl stihnout to, co dělá. Petr...

  Poté, co se vyrojil Řezník, jsme v podstatě mainstream, říkají Morčata na útěku

  Premium Místo ženy se v hitu od Mandrage hledá děda a ve známé písni Richarda Müllera o tom, že kvůli poruše výtahu musí jít...

  Komentáře

  Právě čtete

    Mohlo by vás zajímat

    Vezmeme vás na titulní stranu
    Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
    • schránka
    • Přihlásit Můj účet
    EXPRES

   • Zprávy
   • Celebrity
   • Jen pro muže
   • Sport
   • Video
   • Podcasty
   • Antiyoutuber
   • jít naiDNES.cz