Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Jen pro muže
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • Tipy na dárky
 • jít naiDNES.cz

  Zlatá mládež 2 na české vsi: Vesničani jsou spodní vrstva a nechtějí se učit!

  Zlatá mládež, šílený pořad České televize, od něhož nebudete moct odtrhnout oči, je zpět! Byla vybrána nová čtveřice fejkových rozmazlenců, která byla doplněna o Renata z první řady, a všichni musí v každém díle vystoupit ze své komfortní zóny a dělat nepříjemnou práci, odložit důstojnost a vydržet nepohodlí. Přemýšleli jste někdy, jaké by to bylo vykopnout obrazovku? U Zlaté mládeže se to možná i stane! Ve čtvrtém díle se přesouvají zpět do Čech, do malých vesnic, kde budou pracovat v zemědělství a na jatkách.

  Jak se pozná pravý venkovan? Kdo to vlastně je? Někteří ze Zlaté mládeže mají jasno.

  „Podle mě ta spodní vrstva,“ říká Mike.

  Koukáme na něj a přemýšlíme, co si myslí o tomhle člověku lidé z vesnice. Ti, kdo celý život pracují třeba v zemědělství na svých polích, vedou k tomu své tři děti, jsou jim ze své těžké práce schopni zajistit školy, kroužky, zábavu, ale vyžadují od nich také odpovědnost, žijí v domě, který si postavili vlastníma rukama po svatbě, a jedno auto jim vydrží patnáct let, jelikož se o něj starají a umí si ho opravit sami. Na dovolenou sice jedou jen jednou do roka do Chorvatska, ale nemají dluhy, exekuce, a hlavně mizernou pověst vola z Prahy, kterého nesnáší půlka republiky a ta druhá je kvůli jeho „lžipojištění“ na pokuty v průšvihu a bez papírů.

  Řekněte ahoj Mikeovi, pánovi, co si o vás myslí, že jste spodní vrstva.

  Tahle „spodní vrstva“ se stará, aby měl Mike v obchodě co do huby, ale takhle daleko za roh tenhle panáček evidentně nevidí. A co si o vesničanech myslí silikonová barmanka Klára?

  „Nechcou se nic naučit,“ říká se svým venkovským přízvukem. Nic je nezajímá.“

  Tak to bychom měli. Takže venkované jsou podle Kláry lemplové, zatímco ona šla z vesnice od Prostějova dělat kariéru do Prahy a skončila jako barmanka ve strip klubu a jediné, čeho zatím dosáhla, jsou větší prsa. To budou mít na její vsi radost.

  Ten model bude hajzl

  Mládež jede nejprve na drůbeží jatka a do rybárny. Na jatkách se budou spolu činit Mike a Šarlota, do rybárny zamířili Renato, Klára a Petr. Napudrovanému modelovi Petrovi kuchání kaprů a makrel nevoní a má u toho tisíc keců, Renato a Šarlota pracují bez remcání. Na drůbežích jatkách to vypadá, že Klára s Mikem pracují oba jak mourovatí, když mají podříznout kuřata a vykuchat z nich droby, ale Klára později o této iluzi práce prozradí zajímavou realitu.

  Nastává totiž den druhý a s ním daleko náročnější činnost. Mládež je zavezena do zemědělského družstva, které je výstavní ukázkou lokální ekonomiky. Družstvo je naprosto soběstačné a pokrývá zemědělství v celém jeho koloběhu – tzn. od chovu po porážku až po prodej. Dokonce měl o jeho koupi zájem nadnárodní řetězec, ale majitel odmítl. Zaměstnává totiž mnoho „spodní vrstvy“, jak by řekl Mike, tedy lidí z okolních vesnic, kteří by dle jeho obav pak přišli o práci.

  Ranní směna jim začíná už v 5:30 ráno na jatkách. Mike a Klára budou v uzenářské sekci, Renato, Šarlota a Petr nastoupili do porážecí haly.

  Kláru si v družstvu chválili, dělala všechno, co se jí řeklo.

  Okamžitě vznikne problém. Když se model Petr převléká do pracovního pláště, nemá na hlavě sanitární čepici. „Dělej, nandej si čepici,“ pobídne ho vedoucí směny.

  „Nemám rád, když prvně vidím cizího člověka a on se ke mně chová, jako když mě zná dvacet let. Zařval na mě dělej, takový chování nestrpím,“ stěžuje si Petr na napjatou atmosféru. Vedoucí směny to vidí ale trochu jinak. „Je tady nějaká zpěvačka, hiphopová, nějaká Šarlota, ta je v klidu. Ten homosexuál s těma brejlema (Renato), ten je taky v klidu. Ale ten s tím kohoutem na hlavě, to bude hajzl,“ sdělil divákům do kamery.

  Trojice poráží prasata a kromě pár poznámek je to činnost nezajímavá, daleko důležitější věci se totiž dějí v uzenářské sekci, kde spolu pracují Mike a Klára. Mike totiž prvních pět minut vypadá, že se o vše zajímá a že se chce všechno naučit. Ale!

  Ale jeho pravé úmysly prozradí Klára. „On se snaží, ale jen ve chvíli, kdy je tam ta kamera. Když tam není, tak si jen už povídá.“ Její slova potvrzuje i vypravěč Filip Švarc, který jeho počínání komentuje tak, že Mike klade hodně otázek, aby nemusel pracovat. A vypravěčova slova uzavírá nakonec i sám šéf směny, který je vidí na bezpečnostních kamerách. Jen odejdu, tak už to fotěj, nahrávaj a nic nedělaj. Vydržel by tady tak do svačiny asi,“ komentuje počínání Mikea. „Tenhleten na tu práci opravdu není. A vůbec mu to nevadí, že už jsme ho předtím chytli, že nepracuje, dál nepracuje,“ kroutí nad ním hlavou.

  Nemytá Šarlota a líná ku*va

  Obecně se zdá, že holky mají v této práci navrch, barmanku Kláru všichni chválí, Šarlota pracuje bez mluvení a Renato (skoro holka) to samé, to jen Petr a Mike mají problémy se sebekázní a povinnostmi. Dojde to tak daleko, že třetí den, kdy jedna část dojí krávy a ta druhá se stará o prasečák, jdou Šarlota, Petr a Renato do otevřené konfrontace.

  Petr si totiž dělá selfie s prasátky, zatímco naštvaná Šarlota s Renatem přehazují hnůj. Pohár přeteče ve chvíli, kdy na ně Petr houkne, aby taky něco udělali. Šarlota se na něj skoro vrhne, Renato nejde daleko pro urážky.

  Petr měl na sobě prý dámské montérky.

  „Petr působí jako líná ku*va,“ vyřizují si účty všichni seskládaní na židlích před kamerou. „Važ slova,“ vyhrožuje Petr Renatovi a brání se nařčení, že si vybíral tu nejlehčí práci, dost podivným způsobem.

  Obviní totiž Šarlotu z toho, že se nemyje. Jak to souvisí s jeho leností, netušíme, ale Šarlota se jen tak nevzdá a Petrovi odsekne, že se nemůže mýt, když je Petr pořád v koupelně. A jako třešničku Šarlota závěrem odhalí, že Petr si vzal na práci v družstvu záměrně dámské montérky, aby působil nařachanějším dojmem.

  Víc gay tohle už snad ani být nemůže.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 0:53 pátek 5. října 2018. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   43
  • Haha
   13
  • Tvl
   10
  • Super
   9
  • Cože
   8
  • Sladký
   6