Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Jen pro muže
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • Tipy na dárky
 • jít naiDNES.cz

  Neshody s antikonfliktním týmem a vajíčka na autě. Expres testoval Uber s Macurou!

  V České republice jen stěží najdete populárnějšího šoféra, než je Zdeněk Macura. Tento samozvaný ochránce žen vozí lidi po celé Praze už nějaký ten pátek a v současné době bojuje proti taxikářům, kteří mu nemohou přijít na jméno. Jak ale tento bývalý softwarový inženýr doopravdy řídí? To otestovali redaktoři Expres.cz!

  Před dvěma týdny Zdeněk Macura strašil pražské taxikáře na Ruzyni s cárem papíru, kterému hrdě říká dekret. Minimálně od této chvíle je bývalý ochránce Ivety Bartošové brán jako jakýsi lídr všech řidičů, které si lidé mohou objednávat přes mobilní aplikace.

  Redaktoři Expresu se proto rozhodli otestovat služby pravděpodobně nejslavnějšího šoféra v České republice. Jak si Zdeněk Macura za volantem vedl? Na tuhle vyjížďku nikdo ze zúčastněných jen tak nezapomene!

  Již v úvodu čekalo na redaktory Expresu velice příjemné překvapení. Zdeněk Macura totiž přivezl občerstvení v podobě sušenek. „Chtěl jsem, aby se vám u mě v autě líbilo,“ sdělil se šibalským úsměvem na tváři. 

  Vzhledem k současné situaci, kdy v ulicích doslova bobtná válka mezi taxikáři a jejich konkurencí v podobě řidičů Uberu a jiných mobilních aplikací, se redaktoři Expresu rozhodli pana Macuru požádat, aby se svým vozem zavítal do míst, kde je to pro něj „nebezpečné“.

  Zdeněk Macura vzal redaktory Expresu na místa, kde se jako řidič mobilních aplikací cítí nebezpečně.

  „Tím pádem pojedeme na Dlouhou třídu, konkrétně před klub Roxy. Tam se scházejí ti nejagresivnější taxikáři a zde dopředu říkám, že nebudu zastavovat,“ zvedl varovný prst Macura.

  A měl pravdu. Alespoň tedy v tom, že ve zmíněné lokalitě se to taxíky jen hemží. Zde Macura nehodlá zastavovat ani na přání zákazníků a má pro to hned několik důvodů. 

  „Měl jsem s taxikáři už několik problémů. Jednou po mně házeli vajíčka a právě kousek od Dlouhé třídy mě i fyzicky napadli,“ vysvětluje svou opatrnost Macura.

  Zdeňka Macuru taxikáři i napadli. Stalo se to kousek od Dlouhé třídy, kterou populární šofér považuje za nebezpečnou zónu.

  V „nebezpečné zóně“ známý ochránce žen společně s redaktory Expresu narazil také na členy takzvaného antikonfliktního týmu, kteří nejspíše neměli zrovna chuť konverzovat.

  „Dobrý den. Mohu se zeptat, co tady děláte,“ zeptal se slušně pan Macura. „Vysklíme mu okno,“ reagoval pár vteřin poté někdo z hloučku mladíků.

  Zdeněk Macura se právě ptá členů antikonfliktního týmu na to, co zrovna dělají. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

  Ženy Zdeněk Macura chrání všemožnými způsoby stůj co stůj, v této situaci si ale připadal bezradný. „Vůbec nechápu jejich reakci. Podobně se ptám i policistů. Jako občana mne zajímá to, co dělají a co se v ulicích děje.“

  Netrvalo dlouho a ostřílenému šoférovi v centru Prahy došla trpělivost. Z oblasti, kde by se dala atmosféra doslova krájet, se tedy ve své Škodě Fabii vydal do mnohem klidnějších míst. „Mám rád třeba Vinohrady. Taková Korunní ulice, to je nádhera, kterou obdivují i cizinci.“

  Zde se ale Zdeněk Macura kochal okolními stavbami natolik, že na chvíli snad zapomněl na to, že je zrovna za volantem. Z trasy, kterou by většina řidičů zajela za pět minut, se tak stala cesta na téměř půl hodiny. 

  Korunní ulici na Vinohradech Macura obdivoval natolik, že téměř zapomněl na řízení.

  Chvílemi jel Zdeněk Macura dokonce tak pomalu (nejspíše protože obdivoval místní architekturu), že na něj začali troubit řidiči, kteří jeli za ním. „Tohle přímo nesnáším. Vím, že teď jedu pomalu, asi 30 km/h, ale tak může počkat, anebo mě objet přece,“ kroutil hlavou populární muž za volantem.

  Během jízdy ze Zdeňka Macury také vypadlo, jaké typy lidí vlastně vozí. „Jezdím často v noci, takže sem tam přijde někdo, kdo je opilý. Ale já ne všechny v takovémto stavu vezmu. Mám několik podmínek. Například musejí vědět, jak se jmenují, a také je nechám projít se několik metrů. Pokud jdou rovně a nespadnou, tak je vezmu.“

  Jednou se Macurovi ale stalo něco velice pikantního. „Vezl jsem prostitutku. Zprvu jsem to vůbec nevěděl. Ale pak se mi přiznala. Dokonce tvrdila, že je to nějaká domina či co. Byla taková macatější,“ vypráví se smíchem na tváři legrační vzpomínku Macura. 

  Zdeněk Macura se svěřil, že v minulosti vezl i jednu prostitutku. „Byla to domina,“ tvrdí populární šofér.

  Noční vyjížďka Prahou trvala přes tři hodiny. Samozřejmě nechybělo více než hodinové školení o domácím násilí, proti kterému Macura bojuje už dlouhou dobu. 

  Konečný verdikt tedy zní jasně: Pokud někdo hledá spolehlivého a zkušeného nočního šoféra, který pasažéra ještě poučí o takzvaných profi tyranech, pak není lepší volby, než je Zdeněk Macura.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 0:54 čtvrtek 1. února 2018. Anketa je uzavřena.

  • Super
   30
  • Haha
   28
  • Trapas
   18
  • Tvl
   17
  • Cože
   9
  • Sladký
   9