jít naiDNES.cz

Šest let trpěla bolestmi a nevěděla, že má v sobě dvě balení kečupu!

Nebožačka v sobě nosila šest let kečup ve střevech. | foto: koláž Expres

Britka nezažila zrovna šťastných šest let. Akutní bolesti břicha se stávaly nesnesitelnými a žádná léčba nezabírala. Lékaři diagnostikovali zákeřnou Crohnovu nemoc, což je zánětlivé onemocnění, které se může objevit kdekoliv v trávicím traktu. Ani tady osvědčené postupy léčení nezabíraly, a tak přišla na řadu operace…

Třídenní kontinuální nadýmání dohnalo jedenačtyřicetiletou ženu až na operační stůl. Nakonec to bylo jediné řešení, na němž se shodli i její ošetřující lékaři v nemocnicích Heatherwood a Westham Park v Sloughu. O případu informoval server theguardian.com na základě případové studie lékařského časopisu.

A co se nestalo. Místo předpokládané Crohnovy choroby a zánětu v tlustém střevě pacientky už při zkoumání problematické oblasti narazili lékaři na cosi červeného. A teď pozor, přijde poněkud bizarní reklama. Červený plast, který se objevil, signalizoval červené obaly kečupu značky Heinz!

Ve chvíli, kdy byly sáčky s rajskou pochoutkou ze střeva vyoperovány, došlo k okamžité úlevě a naprostému ústupu bolestí. Pacientka však nedokázala za žádnou cenu vysvětlit, kdy a jak balení kečupu pozřela. Proč asi zapírala? Na tom již nesejde, hlavně že po šesti letech utrpení došlo k vysvobození.

Lékařský odborný svět se zase zaradoval, že je na světě první případ plastového obalu, který simuluje Crohnovu nemoc.

„Je důležité zvážit alternativní chirurgické diagnózy u pacientů s předpokládanou Crohnovou chorobou, která nereaguje na standardní léčbu,“ konstatuje odborně zpráva.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:50 5. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  27
 • Trapas
  13
 • Tvl
  10
 • Super
  5
 • Cože
  5
 • Sladký
  4
Komentáře