Expres testuje vánočky: Která je jako od babičky?

Test vánoček Expresu | foto: Expres.cz

Vánoce jsou už za rohem, a tak jsme se v dnešním testu Expresu zaměřili na vánočky. Nejlepší je samozřejmě domácí, ale ne každý má čas a chuť si ji upéct.

Vánočka by na slavnostním stole o štědrovečerní večeři neměla chybět, pokud na ni ale kvůli dnešní uspěchané době nemáte čas, nebo si na pletení a pečení prostě netroufáte, nezbývá, než ji koupit.

Zjišťovali jsme pro vás, která balená kupovaná vánočka je nejlepší. Zaměřili jsme se na ty s rozinkami a mandlemi.

1.Pekárna Kabát

Tuhle vánočku klidně můžete vydávat za vlastní dílo. Krásně voní, je nadýchaná a vláčná. Výrobce nešetří mandlemi ani rozinkami. Kvalitě odpovídá i cena, za 600 gramů vánočky zaplatíte 60 korun.

Pekařství Kabát

Pekařství Kabát

2.Pekařství Penam

Vánočka Pekařství Penam je chuťově rovněž velmi dobrá a příjemně sladká. Je v ní méně rozinek, ale ani s touto vánočkou si u rodiny neuděláte ostudu. Za vánočku, která má 600 gramů, zaplatíte necelých 55 korun.

Penam

Penam

3.Pekařství Jan Mašek

Pro tuto vánočku jsme byli na farmářském trhu, a proto jsme očekávali opravdu něco extra. Maškova máslová vánočka není špatná, ale je sušší a jemně cítit kváskem. Na pohled ale vypadá velmi krásně, za 400 gramů zaplatíte 59 korun.

Pekařství Jan Mašek

Pekařství Jan Mašek

4.Vánočka Albert

Vánočka obchodního řetězce Albert je dobrá s mlékem či čajem k snídani, když se té úžasné od babičky nebudete moct dočkat. Je sladší, než by bylo nutné. Avizované rozinky jsme museli dlouho hledat. Vaši kapsu ale příliš nezatíží, za 400 gramů zaplatíte necelých 31 korun.

Vánočka značky Albert

Vánočka značky Albert

5.Vánočka Tesco

Tak tahle vánočka je propadák našeho testu. Vánočka má být sice vláčná, ale tahle vypadala uvnitř skoro nedopečeně. Rozinek je i v této vánočce pomálu. Za 500 gramů této vánočky zaplatíte necelých 37 korun.

Vánočka Tesco

Vánočka Tesco

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 12. dubna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  24
 • Cože
  15
 • Haha
  12
 • Tvl
  9
 • Sladký
  7
 • Trapas
  5
Komentáře