Češka běhá a cvičí těsně před porodem. Nelíbí se to ani její doktorce!

28. dubna 2018
Těhotenství je pro mnoho žen období, kdy se soustředí zejména na to, aby byly v klidu a ničím sebe ani své tělo nestresovaly. Česká amatérská běžkyně a zároveň populární blogerka Anna Štumpf ale volí jinou metodu! Běhá, cvičí a celé své velmi aktivní předporodní období poctivě dokumentuje pomocí sociálních sítí. Mnoho lidí (včetně některých doktorů) se ale ptá, jestli je takto aktivní těhotenství v pořádku.

Co má ale Anna Štumpf jiného dělat, když sport, zejména běh, je velmi významnou součástí jejího života už několik dlouhých let. Proto se rozhodla, že těhotenství jí nezabrání v tom, aby dále dělala to, co ji tolik baví a naplňuje.

Anna Štumpf takto zvládla už jedno těhotenství, narodil se jí syn Sebastian. Teď je ve 31. týdnu a blíží se narození druhého potomka. O svém aktivním životním stylu v době, kdy čekala své děti, napsala i knihu s názvem Těhu v běhu.

Někteří lidé Annu obdivují, jiní ji ale zase nechápou. Podle těchto kritiků usměvavá běžkyně svým aktivním stylem života riskuje, že ohrozí zdraví svého dítěte.

„Jedna z mých gynekoložek na mě koukala s otevřenou pusou, že jsem se zbláznila. Podle ní bych sportovat vůbec neměla,“ píše ve své již zmíněné knize.

Mnoho lidí ji za to obdivuje. Jsou ale i tací, kteří ji ostře kritizují. Ty ovšem ale nenajdete na jejím Instagramu.

Další lékař dal Anně a jejím sportovním aktivitám ale zelenou. Sama Anna ve své knize přiznává, že nezná příliš mnoho jiných nastávajících matek, které by běhaly v osmém či devátém měsíci jako ona. 

„Ale většinou to s během nemá nic společného,“ poukazuje Anna Štumpf na fakt, že s těhotenským bříškem není jednoduché běhat.

„V posledních týdnech už rozhodně neběhám sama,“ prozradila dále amatérská běžkyně, která svým příběhem šokovala, ale také i inspirovala mnoho těhotných žen.

Anna Štumpf běhá i s těhotenským bříškem.

A co na její příběh říkáte vy? Vyjádřete svůj názor v diskusi pod článkem.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:41 neděle 26. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

  • 49
  • 17
  • 17
  • 13
  • 12
  • 10
Komentáře