Svatba podle šaríe: Muž se zpozdil s platbou za nevěstu, za 15 minut byl rozvod!

26. května

Ženich požádal o rozvod 15 minut po uzavření sňatku. Namíchlo, že po něm tchán vymáhá peníze! | foto: Pinterest

Rozvody jsou v dnešní době bohužel běžnou záležitostí. Aby ale manželský svazek trval pouhopouhých patnáct minut, to je hodně velká rarita. Právě k tomu ovšem došlo v Dubaji, kde rozhořčený manžel nedokázal vystát svého nového tchána! Ten totiž tak moc naléhal na zaplacení smluvené částky za dceru, že se ženich rozhodl ještě na místě se svou novomanželkou rozvést!

Pro nás jde o něco nepředstavitelného, v muslimských zemích je však obchodování se ženami denním chlebem. Dvojice mužů v Dubaji proto udělala jednoduchou dohodu – jeden druhému nabídl ruku své dcery za přibližně 600 tisíc korun.

Jak informovala stanice Arabic News, dvojice sňatek zpečetila před soudem šaría. Domluva zněla, že ženich zaplatí za svou nevěstu polovinu ceny ihned po podpisu manželské smlouvy a druhou polovinu po opuštění budovy.

Muž dohodu neměl v úmyslu porušit a po stvrzení sňatku skutečně část zaplatil. Jeho tchán pak ovšem začal být nervózní a zřejmě ze strachu, že by mohl o peníze přijít, začal na zetě naléhat, aby doplatil i zbytek.

Muž ho proto ujistil, že pro druhou polovinu peněz zajde do auta během několika minut. To však nevěstina otce dopálilo a začal se zuřivě domáhat toho, aby zaplatil okamžitě nebo aby pro zbylou částku poslal někoho ze svých přátel.

V tu chvíli se už ale namíchl i samotný ženich. A chování nového tchána ho urazilo natolik, že z něj rázem udělal tchána bývalého!

„Cítil se být uražen a ponížen svým tchánem, takže mu řekl, že si jeho dceru stejně vzít nechtěl. Během patnácti minut od podpisu manželské smlouvy se rozvedl,“ prozradil serveru Gulf News právník, který nechtěl být jmenován.

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 6:00 23. září 2018. Anketa je uzavřena.

  • 16
  • 13
  • 11
  • 10
  • 10
  • 9
Komentáře