jít naiDNES.cz

Jak se změnili Batman nebo Superman? Mrkněte, jak šel čas s oblíbenými hrdiny

Jejich dobrodružství baví už generace. Jak se měnily filmové podoby známých superhrdinů? | foto: koláž Expres

Superhrdinské filmy zažily přes pár lety renesanci a dnes už snad není léto, kdy by se v kinech neobjevil alespoň jeden nový snímek z této kategorie. Nejznámější nadlidé zachraňující svět přitom ale na televizních obrazovkách a na plátně řádí už desítky let. Jak se za tu dobu změnili třeba Batman, Superman nebo Joker?

1.Batman

Netopíří hrdina se v televizi poprvé objevil v seriálu z roku 1943. Od té doby ušel dost dlouhou cestu s mnoha proměnami - naposledy měl tvář Bena Afflecka.

2.Wonder Woman

Zázračná dívka, která zdatně sekunduje Supermanovi, byla až do teď nejznámější s tváří herečky Lyndy Carter. Ta ji hrála ve slavné sérii ze 70. let. Letošní snímek Batman vs. Superman v roli superženy představil Gal Gadot.

3.Superman

Dlouhá léta byl pro fanoušky tím jediným Supermanem Christopher Reeve, poprvé se ale Clark Kent na plátně objevil už na konci 40. let. Dnes ho hraje Henry Cavill.

4.Spider-Man

Díky Spider-Manovi z roku 2002 společnost Marvel nezkrachovala a nyní točí dva až tři komiksové trháky ročně. Tehdy ho hrál Tobey Maguire. První byl ale Amazing Spider-Man v roce 1977. A byl víc poťouchlý než Amazing. Posledním pavoučím mužem byl teenager Tom Holland.

5.Joker

Padouchů s úsměvem od ucha k uchu bylo mnoho. Jako první mu dal filmovou podobu Cesar Romero v roce 1966. Nezapomenutelného Jokera Heatha Ledgera nyní vystřídal Jared Leto, kterého v této roli uvidíme letos v létě. Zatím to vypadá nadějně.

6.Kočičí žena

Selina Kyle, sexy zlodějka a zároveň jedna z Batmanových lásek, už měla mnoho podob. Skvěle ji hrála třeba Michelle Pfeiffer, naopak hrozně Halle Berry. První byla Lee Meriwether v roce 1966, poslední Anne Hathaway v roce 2012.

7.Hulk

Zelené monstrum, inspirované příběhem o Dr. Jekyllovi a panu Hydeovi, vtrhlo na plátno v roce 1978. Dnes je součástí týmu Avengers a vytváří ho počítač.

8.Thor

Dávno předtím, než dal severskému božstvu podobu sexy Chris Hemsworth, vypadal Thor spíše jako tanečník z gay klubu. Tenhle roztomilý blonďáček se oháněl kladivem v roce 1978.

9.Kapitán Amerika

Hrdina, který na obálce svého prvního komiksu dává pěstí Hitlerovi, vznikl za války. Ve filmu se prvně objevil až v 90. letech a dnes patří k jedněm z těch nejoblíbenějších. Hraje ho Chris Evans.

10.Doktor Strange

Naopak málo známý doktor Strange na velké objevení teprve čeká. I když ho v roce 1978 ztvárnil Peter Hooten, byl to propadák. Benedict Cumberbatch bude snad lepší - uvidíme ho již brzy.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:59 středa 5. října 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  23
 • Haha
  16
 • Trapas
  10
 • Cože
  8
 • Tvl
  5
 • Sladký
  4
Komentáře