Šílený britský turista zdolal Alpy na skákacím míči! Proč to udělal?

Brit Steven Payne se vydal na túru do Alp. Na skákacím míči! | foto: Facebook

Brit Steven Payne z Východního Sussexu je nadšený cestovatel a také, v dobrém slova smyslu, tak trochu blázen. Zcela jasně to všem ukázal o letošních prázdninách, kdy podnikl naprosto šílenou túru. Vyrazil do Alp, jenže zdejší hory nezdolával pěšky nebo na kole, nýbrž na skákacím míči! Jak sympaťáka v tvídovém obleku něco takové napadlo?

„Nezapomínejte, že život je krátký a měli byste dělat bláznivé věci, než bude pozdě,“ píše na svém Facebooku Steven Payne. Pokud byste si toto pořekadlo měli vzít k srdci, pak právě od chlapíka z britského Sussexu.

O letošních prázdninách podnikl nikoliv bláznivý, ale spíš naprosto šílený výlet do Alp. Vytyčil si zde trasu z italské Bardonecchie do Grenoblu ve Francii, která má dohromady 76 kilometrů. A celou ji absolvoval na skákacím balonu!

Co ho k potrhlému nápadu překonávat horský terén na oblíbené pomůcce těhotných žen vedlo? Sázka s bezdomovcem. Jednou se s ním na ulici dal do řeči a muž bez střechy nad hlavou mu řekl, že život na ulici je jako zdolávat Alpy na skákacím míči. A tak to Steven Payne prostě udělal.

Steven překonává Alpy.

Steven překonává Alpy.

Steven balon pojmenoval Hanniball, protože jde o kombinaci jména kartaginského generála Hannibala, který proslul vedením své armády skrze horské komplexy včetně Alp, a slova ball, tedy míč. Nakonec trvalo sedmnáct dní, než dorazil do cíle.

Steven a jeho Hanniball v Alpách.

Steven a jeho Hanniball v Alpách

„Musel jsem se vypořádat se vstávání před šestou ráno, dostal jsem úpal, trpěl výškovou nemocí a po celou dobu mě bolelo koleno. Cestoval jsem stylem, který představuje těžkou fyzickou námahu, skrze hory, do čtvrtiny výšky Mount Everestu, pil jsem vodu z horských řek a pral v nich oblečení, přitom vytékají z horských ledovců. Jednou jsem dokonce musel spát venku na hrubé skále. To všechno v horkém létě, kdy padaly teplotní rekordy... A v tvídovém obleku!“ napsal Steven na svůj Facebook, kde celou cestu dokumentoval.

Steven a jeho Hannball se v Británii stali hvězdami.

Steven a jeho Hanniball se v Británii stali hvězdami.

Bláznivou sázkou s mužem bez střechy nad hlavou prý chtěl upozornit na rozsáhlý problém bezdomovectví. Nyní chce Haniball, svůj míč, na němž Alpy pokořil, vydražit. A za získanou částku plánuje pomoct zmíněnému bezdomovci a zajistit mu alespoň na čas střechu nad hlavou. 

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:22 6. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  11
 • Super
  9
 • Trapas
  9
 • Sladký
  9
 • Haha
  8
 • Cože
  7
Komentáře

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat