jít naiDNES.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Dračková patří mezi nejkrásnější tiskové mluvčí. | foto: Facebook/Instagram

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte nejhezčí tiskové mluvčí České republiky. Dnes si představíme brunetku Sabinu Dračkovou (23). Při pohledu na její snímky si jistě řeknete, že se tak trochu minula povoláním. Z fleku by se totiž mohla živit jako modelka!

V prvním díle seriálu o nejhezčích mluvčích České republiky jsme si představili krásnou blondýnu Janu Poštovou, která je hlasem Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy. 

Nyní se seznámíte s brunetou Sabinou, které by přezdívka „dračice“ seděla nejenom kvůli tomu, že její příjmení je Dračková...

Sabina vystudovala Vyšší odbornou školu publicistiky a teď studuje Metropolitní univerzitu, obor mediální studia. Nedávno působila coby reportérka v televizi Barrandov. 

Před komunálními volbami spolupracovala s žižkovským starostou Alexandrem Belluem, kterému poskytovala PR konzultace. 

Je škoda, že už jí nevídáme na televizních obrazovkách.

Je škoda, že už ji nevídáme na televizních obrazovkách.

Od 1. prosince už ale pracuje jako tisková mluvčí Národního ústavu pro vzdělávání a práci nesmírně pochvaluje.

„Vzdělání vnímám jako jednu z nejdůležitějších věcí v životě člověka. Proto jsem chtěla pracovat právě zde. V NÚV jsem spokojená, a když vidím, jak schopní a inteligentní lidé tu opravdu pilně pracují na tom, aby se děti ve školách naučili vše podstatné pro život, je to pro mě hnací motor. Dělá mi radost o jejich činnostech šířit užitečné informace dál mezi lidi. Je to pro mě skvělá zkušenost, musím přiznat, že tato práce mi do mého jinak chaotického života přinesla jistý řád. Jde o velice důležitou instituci. K práci jsem se dostala naprosto obyčejným způsobem, nabídka se mi líbila, tak jsem se přihlásila do výběrového řízení,“ řekla Expresu Sabina, která v dětství snila o tom, že z ní bude reportérka nebo herečka.

I v seriózních šatech působí jako divoká dračice.

Byznys styl Sabině sedí.

Reportérkou se skutečně stala. Brzy ale „přeplavala na druhý břeh“ a rázem z ní byla ta, které novináři denně volají.

„Bohužel na Barrandově to už prostě nebylo ono, tak jsem šla zkusit něco nového,“ vysvětluje bruneta. Podle Sabiny je povolání tiskové mluvčí slušná makačka.

„Je to náročná práce, obzvlášť časově. Člověk musí být ve střehu. Já zároveň ještě studuji, tak je toho na mě někdy trochu moc, obzvlášť teď ve zkouškovém, tak občas probdím celou noc. Ale naštěstí vše zvládám a trochu hektický život mě vlastně baví,“ pokračuje mluvčí, která má své profily na sociálních sítích plné úžasných fotek.

A tyto fotky dokazují, že Sabina není jen oddaná profesionálka, ale také pořádná kočka, a to je vlastně důvod, proč se ocitla v našem seriálu. 

Na její nejhezčí fotky se podívejte v galerii pod článkem.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 20. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  80
 • Trapas
  33
 • Tvl
  13
 • Cože
  12
 • Haha
  10
 • Sladký
  10
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat