Silvestrovská pitka se blíží! Jaké emoce vyvolávají jednotlivé druhy alkoholu?

30. prosince 2017
Těšíte se na poslední pařbu roku? Zvýšená konzumace ostřejších nápojů k Silvestru tradičně patří stejně jako pořádná kocovina k Novému roku. A jak na Nový rok, tak… Ale věděli jste, že různé druhy alkoholických nápojů na náš organismus působí odlišně a vzbuzují jiné emoce?

Renomovaný magazín British Medical Journal zveřejnil výsledky mezinárodní studie, která během ročního trvání oslovila na třicet tisíc respondentů. Ukázalo se, jak odlišně na konzumenty alkoholu jednotlivé nápoje působí. Různé reakce přisuzují vědci množství obsaženého alkoholu, přísadám a pochopitelně množství.

Kdo holduje pivu nebo vínu, ten podle výsledků průzkumu zažívá zvýšené uvolnění a z něho vyplývající veselou náladu. U červeného vína se často vyskytovalo spojení s pocitem únavy a ospalostí.

Poněkud jinak je tomu u destilátů, například vodky, tequily, ginu nebo whisky. Tvrdý alkohol vzbuzuje širokou škálu intenzivních pocitů. Bohužel nejčastěji těch negativních. Pozitivní hledisko je, že se člověk cítí mnohem sebevědomější a atraktivní.

Jaké další pocity se po požití kořalky nejčastěji vynořují? Celých 30 % dotazovaných zažívá zvýšenou agresivitu. Druhou nejčastější emocí je neklid a vzrušení, které vnímá 28 %. O šest procentních bodů méně získala v průzkumu plačtivost a sebelítost. 

Abnormální přísun energie pociťuje 58 % respondentů a 42 % se cítí více sexy. Vy také?

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:00 neděle 29. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

  • 18
  • 8
  • 7
  • 6
  • 6
  • 4
Komentáře