jít naiDNES.cz

Nejdojemnější fotografie: Policisté salutují psovi z K9, který prohrál boj s rakovinou

Newyorští policisté se loučí se čtyřnohým parťákem Axlem, který prohrál boj s rakovinou. | foto: Twitter, NYPD

Tisíce lidí na internetu dojala fotografie, kterou sdílela newyorská policie. Její pracovníci se museli rozloučit s jedním ze svých parťáků, policejním psem Axlem, který prohrál boj s rakovinou, ovšem předtím než byl u veterináře uspán, vyprovodil ho během poslední procházky celý sbor. Jeho psí kolegové i jejich páníčci mu udělali čestnou uličku a zasalutovali mu.

Německý ovčák Axle nebyl zdaleka obyčejným čtyřnohým mazlíčkem. Ve skutečnosti šlo o příslušníka jednotky K9 newyorské policie, tedy jednotky psovodů, která dohlíží na dodržování zákonů ve městě. Právě jeho kolegové udělali gesto, kterým dojali tisíce lidí.

Axle bojoval se zákeřnou rakovinou, ta se nakonec v jeho těle rozšířila a už ji nebylo možné odvrátit. Newyorští psovodi tak museli učinit rozhodnutí, kterého se děsí každý milovník psů, nechali ho uspat. Předtím mu ale dopřáli ještě poslední procházku. A to se vší parádou.

„Naši důstojníci stáli v pozoru, když se loučili se svým přítelem a kolegou Axlem. Po bitvě s rakovinou se Axle vydal na poslední procházku se svým parťákem, důstojníkem Nunezem. Poslední pozdrav pro našeho hrdinu. Odpočívej v pokoji,“ napsali příslušníci NYPD na Twitter.

Na sociální síť samozřejmě přidali i fotku. A ta musí přinejmenším každého pejskaře chytit za srdce. Newyorští psovodi na ní Axleovi dělají čestnou uličku a salutují mu.

10.března 2019 v 15:00, příspěvek archivován: 13.března 2019 v 17:31

Our officers stood at attention as they said goodbye to their friend and colleague, @NYPDTransit K9 Axle. After a battle with cancer, Axle took one last walk with his partner, Officer Nunez. A final salute to our hero. Rest in peace, pup. https://t.co/PCvMx5a4Dr

Nejde navíc o zdaleka ojedinělý případ, policisté se se svými čtyřnohými parťáky takto loučí často. Právě strážci zákona v New Yorku nedávno vyprovodili na poslední procházku i ovčáka Ceasara, který u jednotky pracoval od roku 2014 a předtím byl s armádou na misích v Afghánistánu.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:00 15. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  41
 • Sladký
  15
 • Tvl
  13
 • Haha
  11
 • Trapas
  11
 • Cože
  9
Komentáře

Mohlo by vás zajímat