České holky „od tyče“ dobývají svět: V unikátním projektu tančí v horách, u moře i ve městě

28. února 2017
Nejlepší české tanečnice pole dance projely loni v létě kus světa, aby natočily tanec u tyče pod širým nebem. Natočily fascinující dokument Just for Pole, který ukazuje, že pole dance není jen zábava, ale rovnou celý životní styl.

Za filmem stojí autorská a partnerská dvojice Tamara Šumberová a Ondřej Havlík. Mají již zkušenosti z natáčení z profesionálních soutěží v pole dance. „Celý život se věnuji skateboardingu a takovéto věci jsou v tomto světě běžné. Tak jsem zkusil něco v tomto stylu natočit v pole dance,“ řekl Havlík na vysvětlenou, proč se rozhodl právě pro takový projekt.

„Je to něco nového, co se v pole dance vůbec nedělá. Maximálně fotky, ale videa z venkovního prostředí moc nejsou. Chtěli jsme udělat něco originálního, něco jako street pole dance,“ upřesnila motivaci k natočení dokumentu Šumberová.

Během projektu se tanečnice i filmaři vydali do Vídně, Chorvatska a Itálie. Natáčeli na pláži, v horách nebo třeba v metru. „Tyč měla jednou asi padesát stupňů, nedala se v podstatě chytit. Nebo šíleně foukalo a člověk se na ni skoro neudržel,“ vzpomíná Šumberová, která si ve filmu sama zatančila.

První diváci film uvidí v neděli večer v pražském Divadle Rokoko. Aby si jej ale užili i další diváci, chtějí tvůrci dokumentu Just for Pole přihlásit na letošní Mezinárodní festival dokumentárních filmů v Jihlavě.

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:36 středa 28. června 2017. Anketa je uzavřena.

  • 15
  • 13
  • 11
  • 11
  • 9
  • 9
Komentáře