5 důvodů, proč Tereze H. pákistánský kriminál může ve finále jen prospět

Vskutku sebevědomý výraz Terezy Hlůškové před posledním soudem | foto: Expres.cz

Pašeračka Tereza Hlůšková (22) od soudu v Pákistánu odešla s trestem odnětí svobody na osm let a osm měsíců. Je to poměrně hodně. Na druhou stranu to přímo odpovídá devíti kilogramům heroinu, co u ní našli v kufru. Co kilo, to rok, to je fér. Teď bude mít zřejmě mnoho let na přemýšlení o tom, co dál, co bude dělat, až se z vězení dostane. Jisté je jedno, dopadla na dno a konečně ví, na čem je. I když si to možná nemyslí a propadá beznaději, teď už může být jenom líp! A z kriminálu může vyjít jako vítězka!

1.Čas na rozmyšlenou

Málokdo z nás měl po dovršení dospělosti osm let na to, aby se rozhodl, co chce vlastně dělat. Fakt, že Tereza H. nedokončila ani střední a vrhla se na „školu života“, mluví za vše. Chtít všechno hned, to je prokletí dneška. Některé věci, včetně mentální dospělosti, bohatství a úspěchu potřebují čas, skoro nic nejde přes noc. To, že zítra se probudím a budu bohatá, v praxi příliš nefunguje, nyní ví i rodačka z Uherského Hradiště.

V pákistánském vězení bude mít hodně času přemýšlet o tom, co dál. Pokud se nestane nic mimořádného, vyjde jako dospělá mladá žena, která má celý život před sebou. Ve vězení do té doby může číst, vzdělávat se, učit se jazyky, najít, co by ji bavilo.

2.Čas na jazyky

Soudě dle nahrávek od pákistánského soudu, angličtina Terezy H. není zrovna tím, čím by se mohla chlubit. Léta strávená v kriminále může využít i pro výuku jazyků a nemusí jít nutně o angličtinu.

V Pákistánu se mluví až šedesáti jazyky, těmi úředními pak jsou urdština a angličtina, to by bylo, aby se během těch let nějaký nenaučila. Je to sice hodně drsný jazykový kurz, vzhledem k tomu, že mladá Češka se vydala odlišnou cestou než většina jejích vrstevníků, není jí souzeno chodit do „obyčejné“ jazykovky.

Kromě toho může utužovat své tělo a zlepšovat kondici, nikdo neříká, že z ní bude druhý Kajínek nebo česko-pákistánská Xena, ale člověk nikdy neví...

3.Čas na (multi)kulturu

Tereza se ve vězení chtě nechtě setká s hodně odlišnou kulturou i sociálním prostředím, na které byla do té doby zvyklá. Může kňourat nad tím, že se jí „rychlý prachy“ změnily na „pomalý katr“, nic s tím však nenadělá.

V pákistánské káznici má šanci přičichnout k novým kulturám, zvykům, náboženstvím, což se jí může v budoucnu jen hodit. Takové „know-how“ jí andragogika nebo mezinárodní vztahy na předražené univerzitě nedají ani omylem.

4.Čas na celebritu

Tereza H. má nespornou výhodu, v Pákistánu je velmi exotická a vždycky se jí dostane „jiného“ zacházení než obyčejným smrtelníkům. Fakt, že o ní místní mluví jako o „modelce“ i v momentě, kdy přibrala patnáct kilo a vypadá spíš jako pokladní ze supermarketu, je zářným důkazem toho, že je vnímána jako hvězda. 

Padlá hvězda s příběhem. A ty mají lidé rádi. Příběh naivní dívky, která se vydá přes půl světa, protože ji nebaví chodit do školy, chce se mít dobře, nakupovat drahé kabelky a popíjet šampaňské, ale nechá se napálit prvním šejdířem, to se nikdy neomrzí.

Může objíždět školy, napsat knihu, rozhodně bude mít světu co nabídnout. Teď může prodávat maximálně svoji naivitu. A té je po světě všude dost, o tu nikdo moc nestojí.

5.Čas na ženicha

Kolem Terezy H. se v Pákistánu točí muži jako na kolovrátku. Co týden, to nabídka k sňatku a potenciální romance, které vedle u indických sousedů opravdu umí.

Indie je sice nábožensky i kulturně jinde než Pákistán, na druhou stranu i místní lidé touží po dojemných příbězích, a tak nikdo neříká, že se česká pašeračka po propuštění nestane hvězdou pákistánského Bollywoodu.

I bez toho si ji ale může vyhlédnout některý z boháčů či vážených občanů, který jí nabídne své srdce, konto i palác v Karáčí.

Fotogalerie

Komentáře