Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Jen pro muže
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • Tipy na dárky
 • jít naiDNES.cz

  Kazmův televizní skandál má jednu trhlinu: Mluvili jsme s neurologem z jeho show

  • Nový díl One Man Show baviče Kazmy odtajňuje přípravy a proces manipulace ve vysílání pořadu Prostřeno!
  • Jeden z nastrčených soutěžících, Karel Ondrka, předstíral, že trpí Touretteovým syndromem
  • Během vysílání pořadu se zvedla velká vlna nevole od samotných postižených touto nemocí
  • Do skandálu v ten moment vstupuje neurolog Ondřej Fiala, který sám syndromem trpí, a podává stížnost na FTV Prima
  • Kazma v díle o podvodu v pořadu Prostřeno! na jeho konci tvrdí, že vše bylo natočené jako reklama na povědomí o nemoci
  • Ze závěru pořadu tak vyplývá, že tento díl One Man Show byl natočen ve spolupráci s ATOSem a neurologem Fialou
  Kazmův největší televizní skandál má jeden háček

  Kazmův největší televizní skandál má jeden háček | foto: Prima, OMS

  Kamil Bartošek alias Kazma si může minimálně připsat body za fenomenální úspěch, jeho produkční štáb od posledního podavače ponožek až po vrchního střihače zase za nekompromisně skvěle odvedenou práci. Nový díl One Man Show otřásá českým internetem, odhaluje totiž průběh podvodu s Karlem Ondrkou, hercem, který v pořadu Prostřeno! předstíral, že má Touretteův syndrom. Vše do sebe zapadá, tedy až na konec celého rozuzlení.

  Kamil Bartošek alias Kazma a jeho mimořádně schopný – musíme uznat – produkční tým odtajnili proces příprav a průběhu podvodu v pořadu Prostřeno!, v němž vystupoval Karel Ondrka (28), který v pořadu předstíral postižení Touretteovým syndromem.

  Ze závěru celého dílu, který jen během pár hodin viděly desetitisíce lidí, vyplývá, že se jednalo o charitativní projekt, jenž měl jednak pomoci jednomu z členů Kazmova štábu, Marku Kotalíkovi, který trpí Touretteovým sydromem, a pak také být jakousi „reklamou“ na zvýšení povědomí veřejnosti o tomto postižení. To nemocné zasahuje spíše sociálním vyloučením.

  Kazma lže o čase dohody mezi ním a neurologem Fialou

  Show ukazuje rozhovor s neurologem Ondřejem Fialou, přednostou soukromé kliniky INEP a předsedou občanského sdružení ATOS pro nemocné Touretteovým syndromem. Kazma těsně před rozhovorem s Fialou říká: „Chtěli jsme našemu kamarádovi Markovi s jeho hendikepem pomoci, ale nevěděli jsme jak, a právě tohle jsme se před půl rokem vydali zjistit,“ načež zamíří ke dveřím soukromé kliniky INEP, kde Fiala ordinuje.

  Ondřej Fiala (s brýlemi) je neurolog, Alexander Nawka psychiatr. Před čtyřmi lety založili soukromou kliniku INEP - Institut neuropsychiatrické péče.

  Před půl rokem je v tomto případě – s ohledem na čas vydání dílu One Man Show dne 17. 5. 2017 – prosinec roku 2016.

  „Předseda sdružení ATOSu (Fiala) nám tehdy řekl, že nejvíc by pomohlo natočit na tuhle nemoc televizní reklamu,“ vypráví ve své show Kazma a slovem „tehdy“ tím pádem odkazuje na čas před půl rokem, tedy prosinec 2016. Navíc z výrokové logiky plyne, že nápad s podvodem v Prostřenu! se v Kazmově hlavě zrodil až poté, co jim to doporučil neurolog Fiala.

  Jenže neurolog Ondřej Fiala se na konci března roku 2017, v době, kdy Prostřeno! s hercem Ondrkou běželo v televizi, rozhodl podat stížnost na FTV Prima Radě pro rozhlasové a televizní vysílání a v té stejné době se sdružení ATOS distancovalo jak od Karla Ondrky, tak od samotného vysílání pořadu a ztvárnění takto postižených lidí v televizi.

  Kazma za mnou přišel pod tíhou svědomí těsně před vydáním

  Na nesrovnalosti v Kazmově tvrzení o spolupráci sdružení ATOS a One Man Show jsme se proto zeptali rovnou Ondřeje Fialy.

  Expres: Pane doktore, viděl jste dnešní vydání Kazmovy One Man Show? Jste takto spokojen s celým výsledkem?

  Ondřej Fiala: Mám povědomí, že to už je venku, ale ještě jsem to celé neviděl.

  Expres: Kdy vás tvůrci One Man Show do jejich pořadu oslovili?

  Ondřej Fiala: Přišli za mnou těsně před vydáním tohoto dílu, dal jsem jim krátký rozhovor.

  Expres: Kazma ale tvrdí, že jste na tom s nimi spolupracoval, že na základě vašeho výroku, že onemocnění potřebuje reklamu, udělali celou tu věc s pořadem Prostřeno!

  Ondřej Fiala: Já jsem vůbec nevěděl, že takový projekt dělají. Kazma to připravoval bez mého vědomí, přišel za mnou až poté, co jsem dal serveru Expres a pořadu Telebrity svoje vyjádření.

  Poznámka redakce: Neurolog Fiala se pro Expres vyjádřil dne 27. března 2017 a 29. března byl hostem pořadu Telebrity, kde potvrdil svou stížnost na FTV Prima a zkritizoval jak chování Ondrky, tak i výsledný obraz, který o nemocných poskytuje oblíbený kulinářský pořad. Na díl s MUDr. Fialou se můžete podívat zde.

  Expres: Máte tedy nějakou představu o tom, proč na poslední chvíli chtěli k celé věci váš komentář?

  Ondřej Fiala: Kazma to nejspíš udělal pod tíhou svědomí, ohledně celého pořadu toho bylo v médiích mnoho negativního.

  Expres: Máte s nimi nějakou dohodu?

  Ondřej Fiala: Těsně před vysíláním jsem s One Man Show podepsal dohodu o mlčenlivosti.

  Expres: Proč jste s rozhovorem souhlasil?

  Ondřej Fiala: Když mi řekl, co udělali, řekl jsem si, proč to nevyužít ve prospěch povědomí o nemoci.

  Expres: Věděl jste, že to je podvod?

  Ondřej Fiala: Já jsem každopádně nevěděl o tom, že to je podvod.

  Expres: Vy jste podal na FTV Prima stížnost, v jaké fázi se nachází?

  Ondřej Fiala: Stížnost na Primu jsem skutečně podal, projednávala ji RRTV, ale nevyhodnotili tam nic, co by splňovalo právní kvalifikaci k postihu.

  Expres: Kazma v pořadu zmiňuje člena štábu Marka Kotalíka, který Touretteovým syndromem trpí, znáte ho?

  Ondřej Fiala: Marka Kotalíka znám, viděl jsem se s ním asi dvakrát.

  Expres: Na konci show se uvádí, že to vzniklo ve spolupráci se sdružením ATOS.

  Ondřej Fiala: Sdružení ATOS na Kazmově One Man Show nespolupracovalo.

  Neurologa Fialu jsme pro show využili

  Sám Kazma na dotaz Expresu potvrdil, že lékař Fiala do obsahu a konceptu pořadu nebyl nijak zasvěcen.

  „My jsme ho tak trochu využili. Úspěch pořadu stojí na tom, že o něm ví co nejméně lidí. Takže pan Fiala je v tom naprosto nevinně,“ vyjádřil se moderátor One Man Show. Jeden rozpor tady ovšem zůstává. A to, kdy se Kazma potkal s panem Fialou v jeho kanceláři sdružení ATOS. „Nevím, kdy přesně to bylo, ale určitě před odvysíláním pořadu Prostřeno!“ dušoval se Kazma.

  Ivo Lukačovič, zakladatel a majitel Seznamu, jenž produkuje pořad One Man Show, poblahopřál jeho tvůrcům k rekordní sledovanosti.

  V tomto bodě se ale jeho slova rozcházejí s vyjádřením pana Fialy. Ten totiž tvrdí, že ho Kazma a jeho lidi kontaktovali jen několik dní před premiérou posledního dílu OMS. To by pak potvrzovalo verzi, že se Kazma zalekl negativního dopadu na veřejnost a na poslední chvíli se pojistil charitou a dobrým úmyslem.

  Na konci pořadu je v titulcích uvedeno, že díl One Man Show vznikl ve spolupráci se sdružením Atos. S Kazmou můžete vidět Marka Kotalíka, mladíka, který Touretteovým syndromem trpí.

  Ondřej Fiala také poskytl své vyjádření pacientům s Touretteovým syndromem na facebookových stránkách sdružujících lidi s tímto postižením.

  „Hezký den, abych trochu zklidnil vášně – týmu pořadu One Man Show, který vymyslel a realizoval tento projekt, jsem za ATOS poskytl krátký rozhovor o Touretteově syndromu (ze kterého zbyla nakonec jen jedna věta). I když je show poněkud na hraně, jistě nikomu nešlo o zesměšňování Touretteova syndromu. Cílem bylo ukázat, jakým způsobem funguje pořad Prostřeno!, šokovat veřejnost a pokusit se tím trochu zvýšit povědomí o Touretteově syndromu. Jaký bude výsledek, to uvidíme,“ píše Fiala.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 22:10 čtvrtek 14. září 2017. Anketa je uzavřena.

  • Super
   228
  • Trapas
   99
  • Tvl
   58
  • Cože
   21
  • Sladký
   19
  • Haha
   14