jít naiDNES.cz

Slovenský mafián je postrachem Chorvatů: Na Brači si postavil pevnost a místním vyhrožuje nožem

Slovenský mafián dělá potíže na Brači! | foto: Expres

Kdysi přeborník a mistr Slovenska v kulturistice, podnikatel Ondrej Žemba, který v devadesátých letech nechvalně proslul jako významná postava podsvětí našich sousedů, přečkal časy, kdy se ocitl v nemilosti, v ústraní. Nyní je však o něm znovu slyšet, postavil si totiž sídlo na ostrově Brač v Chorvatsku a místním zde dělá problémy!

V roce 1999 získal popradský podnikatel Ondrej Žemba titul mistra v kulturistice, což se příliš nelíbilo jeho konkurenci, která se jej o rok později pokusila zabít. To se ale nezdařilo a Žemba tak mohl kralovat dál jak na poli sportu, tak slovenského podsvětí.

Po čase se stal ředitelem firmy Tatravagónka a díky této pozici se zakrátko stal obávaným mafiánem v podkarpatské oblasti. Většina jeho tehdejších kumpánů je dnes buď po smrti, nebo sedí ve vězení a odpykávají si své zločiny. Ondrej Žemba se však stáhl do ústraní a trestu se úspěšně vyhl. Nyní o něm však znovu začíná být slyšet.

Postavil si totiž své sídlo na chorvatském ostrově Brač, což se místním nijak nelíbí. Svou obrovskou vilu si totiž ohradil kamennou zdí a vytvořil si tak soukromou pláž. Také postavil dlouhé molo, u kterého kotví loď. Potíž však je, že na nic z toho nemá stavební povolení.

Na problematickou situaci upozornil média chorvatský podnikatel Anto Čović, který na ostrově rovněž má svůj dům ve stejné zátoce jako Žemba. „Nebyl jsem kvůli nemoci v rodině na Brači několik let, a když jsem sem znovu přijel a viděl, co tu ten muž postavil, nestačil jsem se divit,“ uvedl pro místní média.

Žemba totiž nikomu neumožňuje průjezd přes zátoku a tvrdí, že je jeho. „Když jsem s ním o tom chtěl mluvit, zrovna řezal lano, aby přivázal loď. Vyhrožoval mi, že mi podřeže hrdlo,“ stěžuje si jeho soused. Případem se zabývala i bračská policie, avšak smetla případ ze stolu s tím, že Žemba souseda nijak neohrozil.

Místní ale s nelegální stavbou nadále nesouhlasí, a tak se jí začal zabývat starosta Ivan Marijančević, který již povolal stavební komisi, aby prověřila, zda Žemba stavbu na pozemku opravdu smí mít, či nikoli.

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:58 17. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  41
 • Tvl
  29
 • Trapas
  24
 • Sladký
  18
 • Super
  14
 • Cože
  8
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře