Po tomhle si rozmyslíte, zda si na rohlík namažete Nutellu

15. dubna 2017
Máte rádi Nutellu? Po přečtení tohohle článku už možná mít nebudete. Vyšla totiž najevo krutá pravda o šíleném množství cukru, které tato sladká pochoutka obsahuje. Jistě, nikdo si nejspíš nedělal iluze o tom, jaký dopad má přehnaná konzumace čokoládového krému na lidské zdraví, jenže... Co je moc, to je zkrátka příliš!

Jedna láhev Nutelly totiž obsahuje až 57 lžiček cukru! To znamená, že dvě topinky s touto dětmi velice milovanou lahůdkou obsahují 24 gramů cukru, to jest 6 čajových lžiček. Problém ale je, že se zároveň jedná o maximální doporučenou denní dávku cukru pro dítě ve věku 7 - 10 let. A to jsme ani nezapočítali cukr, který je obsažený v pečivu! Rozhodně to tedy není optimální svačinka.

Poněkud znepokojivé také je, že Nutella, která se navenek tváří jako „oříšková pomazánka“, ve skutečnosti obsahuje čtyřnásobné množství cukru, než samotných ořechů, kterých je v ní skutečně jen pomálu.

A nejhorší je, že obdobné pomazánky od jiných výrobců na tom vůbec nejsou lépe. Více než polovina z nich obsahuje závratných 10 gramů cukru na 20 gramů pomazánky! Uznejte, že to už je pořádná cukrová bomba! Ze všech nejhůř pak dopadla pomazánka z Tesco řady, která na 20 gramů nátěrky obsahuje 11,8 gramů bílého zabijáka.

Rozhodně byste tedy v zájmu vlastního zdraví neměli pojídat Nutellu u televize lžící přímo z lahve, a už vůbec byste ji neměli dopřávat svým dětem v hojných dávkách každý den. Koledujete si tak o pořádné maléry!

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 1:48 neděle 13. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

  • 23
  • 19
  • 17
  • 17
  • 16
  • 14
Komentáře