jít naiDNES.cz

5 letišť, ze kterých se vám nebude chtít domů!

Seoul Incheon International Airport je jako z jiného světa... | foto: Youtube

Letišti, která vás budou děsit ve snech, protože jsou jednoduše příšerná, jsme vás strašili v minulém článku. Aby rovnováha ve světě zůstala zachována, nyní si ukážeme naopak ta nejkrásnější a nejzábavnější. Je libo půjčit si v tranzitním prostoru brusle a jít na led nebo si v mezičase odskočit na bezplatnou prohlídku města? Ano, ovšem, i to je možné!

5.Osaka Kansai International Airport v Japonsku

Toto letiště je vyhlášené především moderní pozorovatelnou, odkud můžete sledovat přílety a odlety letadel. Komfort je zde nekonečný, lavičky jsou široké a bez opěradel na ruce, aby se na nich dalo pohodlně spát, a můžete si od ochotného personálu zadarmo vypůjčit deku. Pokud vám to nevyhovuje, můžete si za příplatek zarezervovat místo k přespání. Krádeže jsou zde něčím opravdu ojedinělým, ale pokud se přesto obáváte o svá zavazadla, můžete využít bezplatné úschovny. Jediný prostor ke zlepšení skýtá proces odbavení, je totiž poměrně dlouhý.

Osaka a její moderní letiště

Osaka a její moderní letiště

4.Taipei Taoyuan International Airport na Taiwanu

Jestli vás zde něco upoutá, jsou to rozdílná designová zpracování jednotlivých místností a prostor. Někde naleznete přírodní motivy, jinde Hello Kitty, v dalších místech zase kaligrafii. Na své si zde přijde zkrátka každý. Kromě toho je zde řada dětských koutků, relaxačních zón a sprchy zdarma. Wifi je samozřejmostí, nezůstanete tedy ani odříznutí od světa. Co vás zaručeně potěší, je téměř sterilní čistota sociálních zařízení. Paráda!

Hello Kitty terminál na Taiwanu

Hello Kitty terminál na Taiwanu

3.Tokyo Haneda International Airport v Japonsku

Velmi moderní letiště, které designově čerpá z tradičních japonských motivů, překvapí především dokonalou organizovaností. Vše je velmi jednoduché, a pokud i přesto tápete, ochotný personál vám je vždy k ruce. Rozhodně vám nikdo nevynadá, pokud někam dorazíte pozdě, a veškeré potíže se vám pokusí pomoci vyřešit. Jedná se také o jedno z nejbezpečnějších asijských letišť, zaměstnanci ochranky zde pracují opravdu na hranici svých možností.

Tokyo Haneda International Airport je vyhlášené svými pečlivými zaměstnanci.

Tokyo Haneda International Airport je vyhlášené svými pečlivými zaměstnanci.

2.Seoul Incheon International Airport v Jižní Koreji

Pokud na tomto letišti někdy přistanete, budete v pokušení si alespoň o den odložit let, jen abyste tu mohli strávit více času. Je zde totiž nekonečné množství atrakcí a sportovního i kulturního vyžití. Od kina přes umělé kluziště až po tělocvičnu nebo parky. Program pro děti je též zajištěn a vy tak můžete nerušeně relaxovat v jedné z hal s odpočinkovými lehátky, kde si v klidu můžete dát dvacet. Ale kdo by spal, když je kolem tolik zábavy?

Seoul Incheon International Airport je jako z jiného světa...

Seoul Incheon International Airport je jako z jiného světa...

1.Singapore Changi International Airport v Singapuru

Ani nebudete mít pocit, že jste na letišti! Obchody a restaurace mají stejné ceny jako všude jinde, kino můžete navštívit zdarma, máte k dispozici mnoho možností ubytování a v areálu taková lákadla, jako třeba množství herních konzolí Xbox a podobné vychytávky. Pro cestující z tranzitního prostoru, kteří mají příliš velkou prodlevu mezi jednotlivými lety, je připravena bezplatná komentovaná jízda vyhlídkovým autobusem po centru města. Zkrátka to až hraničí s utopií. Je to ale pravda pravdoucí!

Singapore Changi International Airport je velice moderní.

Singapore Changi International Airport je velice moderní.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:57 21. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  7
 • Cože
  5
 • Trapas
  4
 • Sladký
  4
 • Tvl
  4
 • Haha
  3
Komentáře
Vezmeme vás na titulní stranu
Středa 18. září 2019, svátek má Kryštof

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Jen pro muže
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • jít naiDNES.cz