Radši mlčte a něco dělejte! Nejhloupější fráze politiků po teroristickém útoku

K velkým teroristickým útokům patří neodmyslitelně několik věcí: vlajka postižené země v profilové fotce, dojemný hashtag a především konstruované a ani trochu uvěřitelné lítostivé projevy politiků. Expres pro vás sestavil mustr, podle kterého jedou všichni od Zemana po Okamuru.

Muselo to přijít: po teroristickém útoku v Bruselu Facebook zaplnila belgická trikolóra a hashtag #JeSuis-něco-něco.

Že tzv. obyčejní lidé v takovou chvíli chtějí se světem sdílet znechucení či smutek a reálně nemohou dělat o moc víc, než virtuálně vyjádřit solidaritu, to bychom ještě brali.

Dutá pietní gesta jsou ale čím dál tím víc výsadou politiků. Snad každý, od premiéra Sobotky až po Martina Konvičku, měl 22. března potřebu se k tragické události nějak vyjádřit. A evidentně to všichni jedou podle stejného manuálu.

Následujících pět jednoduchých vět musí obsahovat váš proslov, jste-li politik a v nějaké evropské metropoli dojde k teroristickému útoku. Vlastně, stačí vám jenom těchto pět vět...

1. Jsem hluboce zděšen/zarmoucen nebo Hluboce mne to zasáhlo.

2. Vyjadřuji hluboký soucit/hlubokou lítost s rodinami obětí.

3. Minutu ticha za... (doplňte zemi/město)

4. Nesmíme se nechat zastrašit!

5. Musíme se sjednotit.

Všechno jsou to hezká, ale trochu prázdná slova. Jistě, co jiného se dá v takové chvíli říct, že? A co třeba neříkat nic a místo vyhlašování jakýchsi stupňů ohrožení si raději zlámat hlavy nad praktickým řešením problému...

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:52 čtvrtek 21. července 2016. Anketa je uzavřena.

  • 74
  • 24
  • 14
  • 13
  • 10
  • 10